Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan Adil Gür, yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. A&G Araştırma Başkanı Gür, "Seçmeni sandığa götürmeyi beceremeyenler baştan seçimi kaybetmiş demektir. Ama ben yüzde 8590 arasında katılım bekliyorum" dedi.

Yerel seçimlere 3 gün kala RS FM'de Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan A&G Araştırma Başkanı Gür, seçimlere katılımın yüksek olacağını belirtti, "Seçmeni sandığa götürmeyi beceremeyenler baştan seçimi kaybetmiş demektir" dedi.

’25 KURUŞLUK POŞET BİLE SEÇİMLERDE ETKİLİ’

Yüzde 85 ila 90 arasında bir oranla seçimlere katılım beklediğini ifade eden Gür, "Türkiye gibi ülkelerde insanlar iktidarlar değiştiğinde hayatlarının değişeceğini düşünüyorlar. O yüzden, değil 6 ayda bir, her hafta seçim yapılsa katılım yüksek olur. 25 kuruşluk poşet bile seçmenin sandığa gidip gitmeme kararında etkili" açıklamasını yaptı.

‘EN BÜYÜK SORUN EKONOMİ’

Sadece Türkiye'de değil, seçimin olduğu her yerde ekonominin etkili olduğunu söyleyen Adil Gür, "Bu seçimde de seçmen davranışını belirleyen ana temanın ekonomi olduğunu göreceğiz. İnsanlar işler yolunda giderken şikayet etmezler ama işler yolunda gitmezken ufacık şey insana batar. Yarım puan 1 puanın etkili olduğu bir seçim akşamı olacak" dedi.

‘BELEDİYELERDE CİDDİ DEĞİŞİMLER OLABİLİR’

Seçim gecesinin son derece heyecanlı geçeceğini ve çok ezber bozan sonuçlar alınacağını da belirten Adil Gür, "Belediyelerde epeyce değişiklik olacak. Ama bu Cumhur İttifakı'ndan Millet İttifakı'na geçiş olarak düşünülmesin. AK Parti ve MHP'nin yarıştığı yerlerde bile 6-7 belediyenin yer değiştieceğini düşünüyorum. Genel seçimlerde toplamı yüzde 2 etmeyen küçük partiler bu seçimde göreceksiniz ki toplamda yüzde 6-7 oy alacak. Belediye sayısı bakımından ciddi değişimler olabilir" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ