Politika
18 Ekim 2020 ( 15377 görüntülenme )

Adil Gür 'Anket Çöktü'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ersin Tatar’ın seçimlerden galip çıkmasının ardından, A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür’ün geçtiğimiz günlerde, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım” demişti.

ERSİN TATAR KAZANDI
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’de heyecanla beklenen seçim, bugün sonuçlandı. Seçimlerde oyların yüzde 51’ini alan Ersin Tatar, KKTC’nin yeni Cumhurbaşkanı oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Ersin Tatar’ın KKTC’nin yeni Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür’ün geçtiğimiz günlerde seçimlerle ilgili kullandığı ifadeler yeniden gündeme geldi.

MESLEĞİ BIRAKACAK MI
Habertürk canlı yayınında seçim tartışmalarının yapıldığı programa katılan Gür, KKTC seçimlerinde Mustafa Akıncı'nın galip gelmesi durumunda mesleğini bırakacağını söylemişti. Gür’ün söz konusu programda kullandığı ifadelerin tamamı şu şekilde: "Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek”.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ