AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki belediye başkan adaylarıyla birlikte TRT'deki canlı yayına katıldı. Programdaki oturma planıysa dikkatlerden kaçmadı.

2019 Yerel seçimlerine saatler kala Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT’de canlı yayına katıldı. Programda Erdoğan’la birlikte başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım olmak üzere birçok belediye başkanı da yer aldı.

Üç sunucunun soru sorduğu Erdoğan, sadece belli bölümlerde diğer adaylara söz hakkı tanıdı. İşte Erdoğan’ın o programda yaptığı açıklamalardan satır başları;

“ANKET FİRMALARI İFLAS EDECEK”

“Çok değişik şeyler konuşuluyor. Şu anda bizim çok sayıda anket firmalarıyla gerek belediyelerimizin gerek bizim bazı çalışmalar var. Bakıyoruz ki birbirinden o kadar uzak o kadar uzak neticeler önümüze geliyor ki belli ki bunların hiçbirisi bir şeyi tutturamayacak. Ya onlar tamamıyla bu işi sipariş üzerine yapıyorlar ya birbirleriyle denekler üzerinde ayrıca çalışmaları var. Tabii bunlar olduğu zaman sağlıklı neticeler ortaya çıkması mümkün değil. Bu seçimlerde bence anket firmalarının hepsi iflas edecek.”

‘DAVAYA İHANET EDEN GERİ DÖNEMEZ’

“Partimize bir dava olarak bakıyoruz. Bir dava olarak baktığımız için de davaya ihanet edenin, tekrar orada yer alması olacak bir iş değil. Bakıyorsun bizim partinin elemanı. Ayrılıyor, belli bir süreyi geçiyor yönetemiyor orayı, gidemiyor, tekrar dönmek istiyor. Tekrar dönmek istediği zaman da ister istemez teşkilatımız diyor ki, ‘bu bize ihanet etti bunu ne olur almayalım.’ O da haklı. Niye? Çünkü bizim partimiz sıradan bir parti değil. Biz partimize bir dava olarak bakıyoruz.”

‘AYASOFYA’NIN İSMİ DEĞİŞMELİ’

Ayasofya ile ilgili de Erdoğan, “Müze statüsünü Ayasofya yeni kazanmıştır. Çok eski değil. Önce bir defa Ayasofya’yı o asli künyesine sokmamız lazım. Nedir? Camidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ