Genel
28 Haziran 2017 ( 215 görüntülenme )

ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİNE DÜZCEDE ÇİRKİN TAVIR!..

Adalet kortejinin kamp alanına gübre döktüler


Provokatörler yine sahneye çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Adalet Yürüyüşü'nün 13'üncü gecesini geçirdiği Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanının önüne bir kamyondan hayvan gübresi döküldü. 

Aracın kaçan sürücüsü ile beraberindeki iki kişi sabah saatlerinde gözaltına alındı. Şahıslara 'çevreyi kasten kirletmek' suçundan işlem yapıldığı araç sahibine de farklı yasa maddelerinden 3 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi. 

Öte yandan gözaltındaki şahıslardan birinin, gübreyi dökerken çekilen görüntüyü sosyal medya hesabında "Bizde misafire ikramda bulunmamak ayıptır" notuyla paylaştığı ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun karavanda kaldığı alana dün akşam saat 21.30 sıralarında yaklaşan 78 AR 958 plakalı kamyon, bir anda damperini kaldırırak gübre boşaltıp yola devam etti. Kamp alanında yürüyüşe katılanlar ne olduğunu anlayamazken güvenliği sağlayan polis ekipleri kamyonun peşinden koştu.

TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU

Kamyon yaklaşık 500 metre ileride terk edilmiş halde bulundu. Sürücü ise bulunamadı. Yapılan incelemede kamyonun E.B.’ye ait olduğu, ancak sürücünün farklı olduğu tespit edildi. Kamyon, çekici ile otoparka çekilirken daha sonra sürücünün de saptanarak yakalanması için çalışma başlatıldı. Kamp alanında kötü kokuya neden olan gübre yığını bir süre sonra Yenişehir İlçe Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi.

3 KİŞİ YAKALANDI 3 BİN LİRA DA CEZA KESİLDİ

Sabah saatlerinde ise yola tezek döken kamyon sürücüsü ve 2 arkadaşının yakalandığı haberi geldi. Gözaltına alınan İlhami Ç., Serdar Arslan S., ile Serdar A.’nın ‘çevreyi kasten kirletmek’ suçundan adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan araç sahibine de farklı maddelerden 3 bin lira para ceza kesildiği açıklandı.

Bu arada gözaltındaki Serdar A.’nın, gübreyi dökerken çekilen görüntüyü sosyal medya hesabında “Bizde misafire ikramda bulunmamak ayıptır” notuyla paylaştığı ortaya çıktı.


CHP’DEN TEPKİ

CHP’li İlhan Cihaner olayı “Yol boyunca küfürlere alkışlarla karşılık veren Adalet Yürüyüşçülerinin geceleyeceği yerin önüne bir kamyon gübre boşaltıldı. İşte seviye! “Ülkem adına mı utansam, aynı cehennemi yaşayıp bir birlerine düşman edilen halkıma mı üzülsem… Bu günlerdir Yürüyüşü kirletenlerin kokusu!” diye duyurdu.
cihaner
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ