19348 görüntülenme27 Ocak 2020
Türkiye, cuma günü yaşanan 6.8’lik Elazığ depreminden sonra, depremzedelere yardım 
için tek yürek oldu. Acun Ilıcalı da dün akşam, TV8'de canlı yayında bir yardım kampanyası başlattı. Çok sayıda ünlü ve zengin ismin yanı sıra birçok vatandaş da kampanyaya katıldı.

'TOPNANAN YARDIMI DEPREMZEDELER İÇİN KULLANIN'

Depremzedeler için yardım kampanyası başlatan Acun Ilıcalı'nın, canlı yayında Süleyman Soylu'ya söylediği "Toplanan yardımın depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz" şeklindeki sözler gündem oldu.

SOYLU'DAN 20 BİN TL

Acun Ilıcalı’nın, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasında 60 milyon TL bağış toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 20 bin TL’lik bir bağışta bulundu. Canlı yayına bağlanan Soylu, “Kampanyadan sadece ben değil, sayın Cumhurbaşkanımız da memnun. Sizlere selamları var” dedi.

ACUN UYARDI: ' BU YARDIMI DEPREMZEDELER İÇİN KULLANIN'

Telefon bağlantısının sonunda ise Ilıcalı, Bakan Soylu’dan bir ricada bulundu ve “Sizden de bir ricam var. Bu akşam ki kampanyadaki önemli miktarı ki sizin bazı şeyleri yapacağınızdan asla bir şüphem yok… Ama depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz” dedi.

YARDIM 60 MİLYON LİRANIN ÜSTÜNDE

Acun Ilıcalı bugün yaptığı açıklama ile de toplanan bağışın 60 milyon üstünde olduğu bilgisini verdi ve “Dün akşamki yayınımızı toplam 50 milyon TL bağışla kapatmıştık. Bu sabah itibariyle banka havalelerinin bilgileri gelmeye başladı. Toplamda 60 milyon TL’yi geçtiğimiz kesin ama net sonucu akşama doğru öğrenebileceğiz. Katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler…” ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ