Genel
01 Haziran 2018 ( 12070 görüntülenme )

ŞENER KONUŞTU... 'ERDOĞAN ABD'YE GİTTİ'

AK Parti kurucularından, CHP Konya milletvekili adayı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti kurulurken ABD'ye gittiğini söyledi. 

ŞENER KONUŞTU


Siyaset gündemi, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 'Erdoğan, AK Parti kurulurken Fethullah Gülen'den icazet almaya ABD'ye gitti' iddiasını konuşuyor. AK Parti'nin kurucusu isimlerinden olan Abdüllatif Şener de tartışmaya dahil oldu. Şener, şu açıklamayı yaptı:

"ABDULLAH GÜL VE TURAN ÇÖMEZ İLE GİTTİ..."

"Sayın Erdoğan, AK Parti kurulduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmiştir. Kuruluş safhasında gitmiştir ama bu gidişi sırasında veya ABD'de bulunduğu sırada kimlerle görüşmüştür bu bilgiye sahip değilim. Çünkü bu programda yanında başta Abdullah Gül olmak üzere, Turan Çömez olmak üzere bazı isimler vardı. Bu isimler de öyle bir ziyaretle ilgili bilgi vermedi. Ben de merak edip sormadım. "

"ERDOĞAN SÖYLESİN"

"Bu konuların bugün tartışılıyor olması, seçim atmosferindendir ve bunu da doğal olarak karşılamak lazım. Biri bir iddiada bulunuyorsa, diğeri de o iddia gerçek değilse, onun öyle olmadığını söylemesi lazım"

"ABD'YE EN FAZLA GİDEN SİYASETÇİ ERDOĞAN'DIR"

"Sayın Erdoğan'ın sürekli aynı isimlerle gittiğini söyleyemem. Daha sonra iktidar döneminde, belki de Türkiye cumhuriyet döneminde ABD'ye en fazla giden başbakan ve cumhurbaşkanıdır. 'Bu gidişlerinde aynı isimlerle mi giderdi' derseniz, buna katılmam, her programında farklı isimler olurdu. Ama hiçbirinde ben olmadım."

kaynak:sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ