Politika
27 Temmuz 2018 ( 521 görüntülenme )

ABD'YE SON MESAJ!..

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Brunson'ın tutukluluğunun ev hapsine çevrilmesi sonrası ABD'den gelen 'yaptırım' açıklamalarına tepki gösterdi. Yıldırım, "Bize tehdit sökmez" dedi.

ABD'nin bu tehdit lisanını bırakması gerektiğini belirten Yıldırım, "ABD hukuk devletiyse biz de hukuk devletiyiz" dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, şunları kaydetti:

‘BİZ DE HUKUK DEVLETİYİZ’

"Bize tehdit sökmez, bu millete tehdit sökmez. Dolayısıyla ABD Türkiye ile ilişkilerini uzun vadede geliştirmek istiyorsa bu tehdit dilinden vazgeçmesi lazım. Türkiye'yi tehdit etmeden önce Türkiye'de bir 15 Temmuz darbe girişiminin olduğunu ve bu girişimin faali olan, başı olan Feto'nun ABD'de elini kolunu sallayarak hiçbir kısıtlamaya tabi tutulmadan muhafaza edildiğini unutmamalıdır. ABD hukuk devletiyse Türkiye de hukuk devletidir. Dolayısıyla hukuk kararına saygı göstermek durumundadır. Bizim tavsiyemiz ABD'nin bu ucuz tehdit lisanını bırakması ve Türk halkının güvenini nasıl kazanacak bunun yollarına bakması lazım."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ