ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yapılan açıklamada "Belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik" denildi.Yetkili, bu bölgenin, ABD ile Türkiye'nin üzerinde mutabık kaldığı "güvenlik mekanizması" alanı olarak da tanımladıkları Tel Abyad ve Ayn el-İsa olduğunu dile getirdi.

‘FAZLA ASKERİMİZİ ÇEKMEYECEĞİZ’


Öte yanda Reuters, ABD askerlerinin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesi sonrasında ABD'li yetkililere dayandırdığı bir son dakika haberiyle merak edilen bir soruyu yanıtladı. İsmini açıklamayan ABD'li yetkili, "Geri çekilme işlemi geniş çaplı değil, 'onlarca' askerden fazlasını kapsamayacak" dedi.

ABD’li bir yetkili şu an itibarıyla Suriye’nin kuzeyinden asker çekilen alanın, güvenli bölge kurulması için Türkiye ile yürütülen çalışmaların yapıldığı alanla sınırlı olduğunu söyledi.

'YÜZÜ GEÇMEZ'
Adının açıklanmasını istemeyen ABD’li yetkili geri çekilme işleminin geniş çaplı olmadığını, “onlarca” askerden fazlasını kapsamayacağını söyledi. Yetkili ABD askerlerinin Suriye’yi terk mi edeceğini yoksa ülke içinde yer mi değiştireceğini söylemedi. ABD’nin Suriye’de 1,000’e yakın askeri bulunuyor. Geri çekilme işlemi geniş çaplı değil, 'onlarca' askerden fazlasını kapsamayacak.”

Kaynak: Sözcü/Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ