Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2461 görüntülenme )

ABD Ordu Sözcüsünden Kırık Açıklama!

Türkiye bundan sonra olabileceklere hazırlıklı olmalı...
ABD Ordu Sözcüsü Albay Steve Warren, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağına ilişkin, “Bu Rus ve Türk hükümetleri arasındaki bir olay” dedi.
 
Bağdat’tan Pentagon’u bilgilendirmek amacıyla video konferansla bağlanan Albay Steve Warren, Türkiye’nin Rus jetini sınırda düşürdüğünü ancak Amerika’nın olayın tam olarak nerede gerçekleştiğini belirlemek için hala verileri gözden geçirdiğini söyledi.
 
Albay Steve Warren, "Bu Rus ve Türk hükümetleri arasındaki bir olay. ABD öncülüğündeki koalisyon operasyonlarını kapsayan bir konu değil" ifadelerini kullandı.
 
Warren, Türkiye'nin ateş açmadan önce Rus pilotları defalarca uyardığını ancak pilotların yanıt vermediğini teyit etti.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bugün Suriye sınırındaki Hatay’ın Yayladağı ilçesine yakın bir noktada bir Rus savaş uçağını düşürdü.
 
Türkiye, Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle angajman kuralları çerçevesinde vurularak düşürüldüğünü duyurdu.
 
Putin'den Türkiye'ye ağır sözler
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, akşam saatlerinde düşürülen Rus uçağına ilişkin, “Terörün işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık” dedi.
 
Lavrov: Türkiye'ye gitmeyin!
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat etmeyin uyarısı yaptı.
 
Lavrov, yarın gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye ziyaretinin ve Türk Dışişleri Bakanı ile görüşmesinin iptal edildiğini duyurdu.


Suriye: Bu bir suçtur!
 
Suriye Enformasyon Bakanı Omran Zubi de, düşürülen Rus uçağı ile ilgili, "Bu teröristleri destekleyen ülkelerin yeni bir suçudur" diye konuştu.
 
Omran Zubi, “Bu teröristleri destekleyen ülkelerin yeni bir suçudur. Bu durum teröristlere destek veren ülkelerin hanesine yazılacaktır" ifadelerini kullandı(Dış Basın).
    

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ