Genel
08 Aralık 2016 ( 1163 görüntülenme )

ABD'li SENATÖR'den KÜSTAH ÇIKIŞ!

PKK sevicisi bunlar...

McCain: ENDİŞELİYİZ

ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesi’nin başkanı ve Arizona Senatörü Cumhuriyetçi John McCain, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarının istikrarı bozduğunu ve tedirgin edici olduğunu söyledi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; İnternet sitesinde, Türkiye’nin operasyonlarıyla ilgili açıklama yapan McCain, “ABD, Türkiye’yle uzun zamandır devam eden bir ilişkiye sahip ancak son yaşanan olaylar ilişkimizin temeline dair kaygılar yarattı” dedi.

TEDİRGİNLİK YARATIYOR!

Obama yönetimininin Suriye konusundaki politikalarının Türkiye’nin kapısının önündeki stratejik felakete katkıda bulunduğunu uzun zamandır dile getirdiğini söyleyem McCain, “Aynı zamanda Türkiye hükümetinin Suriyeli Kürtlere yönelik devam eden saldırıları istikrarı bozuyor ve tedirginlik yaratıyor” şeklinde konuştu.

McCain konuşmasına şöyle devam etti:

"Kürt savaşçılar, Suriye’de DAEŞ ile  mücadele konusunda istekli ve yetenekli ortaklar olduklarını gösterdiler ve devam eden ortaklığımız hem ABD’nin hem de Türkiye’de dahil bölgedeki ülkelerin ulusal güvenlik çıkarlarına hizmet ediyor. Türkiye hükümetine, Suriye’deki Kürt gruplara yönelik saldırıları durdurma çağrısında bulunuyorum."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ