Genel
11 Şubat 2020 ( 217 görüntülenme )

Pompeo'dan ŞAKA gibi TİVİT'

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabı üzerinden İdlib'de yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Rejime ve Rusya'ya saldırıları durdurma çağrısı yapan Pompeo, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız" ifadesini kullandı.

‘TÜRKİYE MÜTTEFİKİMİZ’

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo açıklamasında, “İdlib’de düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Esad rejimi ve Rusya saldırıları durdurmalıdır. Jim Jeffrey’i verilecek yanıtları koordine etmesi için Ankara’ya gönderdim. NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” ifadesini kullandı.

ABD'DEN PKK'YA DESTEK

Öte yanda, ABD Savunma Bakanlığı, 2021 mali yılı bütçesi talebine ilişkin raporu yayımladı. Raporda savaş fonuna 69 milyar dolar ayrıldığı ortaya çıkarken, ABD'nin desteklediği terör örgütü PKK/PYD için 200 milyon dolar ayrıldığı açıklandı.

ABD’NİN DESTEKLEDİĞİ YPG/PKK’YA 200 MİLYON DOLAR

Bütçede, Suriye ve Irak’ta IŞİD ile mücadele kapsamında eğit-donat programı için 845 milyon dolar talep edildi. Bu kalem için 2020 bütçesinde 1,2 milyar dolar ayrılırken; 2019 bütçesinde ise 1,4 milyar dolar ayrılmıştı. IŞİD ile mücadele fonuna ilişkin kısımda, söz konusu 845 milyon doların 645 milyon dolarının Irak güvenlik güçlerinin eğitilmesi ve desteklenmesi kapsamında harcanacağı ifade edildi.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ