Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 81219 görüntülenme )

ABD'den Gelen Bu Açıklama Türkiye'yi AĞIR SARSACAK!

Şimdi neden apar topar Suriye'ye gidildiği de anlaşılıyor...

ABD: IRAK VE SURİYE PARÇALANACAK

Trump Yönetiminde Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak görev yapması beklenen  General Mike Flynn, Trump’ın Kürtlere büyük önem verdiğini ve gelecekte bir “bağımsız Kürdistan devleti”nin kurulabileceğini söyledi.

Irak'ta yayın yapan Kurdistan TV'ye konuşan Fynn, Donald Trump’ın Kürtlere verdiği büyük önemi vurguladı. Flynn bir soru üzerine “Peşmerge en kahramanca mücadeleyi veren güçlerdendir. Peşmergeyle birlikte yürüttüğüm çalışmalar, bana Peşmergenin, çok yetenekli bir yönetime ve önemli bir örgütlenme yapısına sahip olduğunu gösterdi. IŞİD’in tamamen yok edilmesi için ABD’nin daha fazla yardımına ihtiyaçları var” dedi.

Yeniçağ'da yer alan haberde, “kurulacak bağımsız Kürdistan devletine ABD ve koalisyon ülkelerinin destek vermesinin önemli olduğunun” iaçılklandığı bildirildi.

IRAK VE SURİYE PARÇALANACAK

Mike Flynn, “Bana göre yeni bir Orta Doğu şekillenecek ve Irak ile Suriye bütünlüğünü koruyamayıp dağılacak. Orta Doğu’da üç veya dört yeni devletin doğacağı kanaatindeyim ve gelecekte bir bağımsız Kürdistan’ı göreceğimizi söyleyebiliriz” şeklinde konuştu. 

Haber işte böyle...

ABD'nin BOP planının bir parçası olan bu açıklama karşısında, Türk Ordusunun şimdi neden Suriye'de olduğunu hükümetin kamuoyuna açıklaması gerekiyor çünkü muhalefetin güçlendirilmesi Suriye'nin parçalanmasını kışkırtan bir adım olarak ortaya çıkıyor.

Irak'a gelince... Zaten ta Özal'dan bu yana izlenen politikaları Irak'ın parçalanmasını desteklemişti. Şimdi son adımlar atılıyor.

Soru şu: Irak ve Suriye parçalandığı takdirde ortaya çıkacak etnik ve mezhepsel temelli devletçiklerin varlığı Türkiye'ye tehdit olmayacak mıdır? Örneğin Barzani Kürt devletini ilan ettiğinde Türkiye bundan nasıl etkilenecektir?

Sözün özü; bugün yaşanan BAŞKANLIK tartışmaları işte bu yeni düzende ortaya çıkacak özerk yapıları yaşatmak için bir tuzak!

Erdal Sarızeybek

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ