Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2509 görüntülenme )

ABD Büyükelçisi'nden Büyük Küstahlık!

Elçi hudutlarını aştı!
  ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'dan Bildiri Yayımlayan Akademisyenlere Destek!
 
Bildiri yayınlayan akademisyenlere ilişkin ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, "Söz konusu akademisyenler tarafından dile getirilen görüşlere katılmamamız durumunda bile, bu baskının, süregelen şiddetin sebepleri ve çözüm yollarıyla ilgili Türk toplumu içindeki meşru siyasi tartışmalar üzerinde dondurucu bir etkisi olmasından endişe ediyoruz.
 
Şiddetle ilgili endişelerin ifade edilmesi, teröre destek vermek ile eşdeğer değildir.
 
Hükümet eleştirisi ihanet ile eşdeğer değildir.
 
Türk demokrasisi rahatsız edici fikirlerin serbestçe ifade edilmesini kucaklayacak kadar güçlü ve dirençlidir" dedi. 

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass Twitter adresinden ifade özgürlüğüne ilişkin açıklama yaptı. John Bass açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
"Güneydoğu'da yaşanan çatışmalarla ilgili görüşlerini ifade ettikleri için akademisyenler hakkında soruşturmalar açıldığı ve cezalar verildiğine dair haberler görmekteyiz. Söz konusu akademisyenler tarafından dile getirilen görüşlere katılmamamız durumunda bile, bu baskının, süregelen şiddetin sebepleri ve çözüm yollarıyla ilgili Türk toplumu içindeki meşru siyasi tartışmalar üzerinde dondurucu bir etkisi olmasından endişe ediyoruz.

“ŞİDDETLE İLGİLİ ENDİŞELERİN İFADE EDİLMESİ, TERÖRE DESTEK VERMEK İLE EŞDEĞER DEĞİLDİR”

John Bass: “Demokratik toplumlarda vatandaşların görüşlerini, hatta ihtilaflı veya rağbet görmeyen görüşlerini bile, ifade edebilme fırsatına sahip olmaları bir zorunluluktur. Şiddetle ilgili endişelerin ifade edilmesi, teröre destek vermek ile eşdeğer değildir”. 

HÜKÜMET ELEŞTİRİSİ İHANET İLE EŞDEĞER DEĞİLDİR

John Bass: “Hükümet eleştirisi ihanet ile eşdeğer değildir. Türk demokrasisi rahatsız edici fikirlerin serbestçe ifade edilmesini kucaklayacak kadar güçlü ve dirençlidir."(DHA)
 
Haber böyle…
ABD Büyükelçisi’nin sözünü ettiği akademisyenlere ilişkin açıklamayı yapan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’dır, Başbakanı’dır. Yanlış da olsa doğru da olsa, bu Türkiye’ye aittir, ABD değil!
 
Eğer ki bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın yaptığı “İHANET” değerlendirmesine karşı ABD elçisi “BU İHANET DEĞİLDİR” diyorsa, BU TÜRKİYE’YE MÜDAHALEDİR!
 
Türkiye kendi içsel sorunlarını kendisi tartışır kendisi çözer, bu noktada ABD’ye elçisine izlemek(!) düşer!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ