Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2535 görüntülenme )

ABD'den Şok Sevkiyat!

Bu ne şimdi!
 Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) IŞİD ile mücadele kapsamında Kürdistan Bölgesi’ne ağır silahlar göndereceği belirtildi.
 
Rûdaw’a konuşan Kürdistan Bölgesi Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cebbar Yaver, Amerika’nın peşmergeye ağır silah göndereceğini söyledi.
 
Söz konusu silah kargosunun Kuvveyt’e ulaştığını aktaran Cebbar Yaver, “Kargoda ağır top, zırhlı araç, MRAP, HMV ve başka malzemeler bulunuyor.  İki Peşmerge Tugayı, Amerikan Ordusu gibi donatılacak” dedi.
 
Roma’dan yayına katılan Cebbar Yaver, akşam saatlerinde İtalya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir  heyetle gerçekleştirdikleri toplantıya ilişkin şunları söyledi:
 
“Peşmerge Güçleri’nin ihtiyacı kapsamında ağır silah, cephanelik, kimyasal silaha karşı korunma malzemelerinden oluşan bir listeyi kendilerine takdim ettik. İtalyan yetkililer de parlamentodan onay aldıktan sonra listedeki ihtiyaçları göndermeye söz verdi” diye konuştu(Rudav).  
 
Şimdi bu haberi şöyle birleştirelim:
 
MHP'nin tarih profesörü milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Rus uçağının düşürülmesinin ardından dikkat çeken bir haritayı gündeme taşıdı.
 
İngiliz arşivinden aldığını söylediği haritayı sosyal medya face book hesabından paylaşan Halaçoğlu, şunları söyledi:
 
"Suriye'de, ABD ile Rusya'nın Kürt devleti kurma yönünde anlaştığını bir yıl önce yazmış ve İngiliz arşivinden aldığım bir haritayı paylaşmıştım. Ne işe yaradı? Hiç. Siz tarih boyunca size dost olmamışlarla yola çıkarsanız başınıza çok bela gelir. Kırmızı bölge İngiliz kontrolünde, sarılar Rusya, diğerleri Fransız, İtalya, Yunanistan ve Ermenistan. O günden bugüne değişen yok."
 
Harita şu:
 
 
Bu halde Türkiye ABD müttefikliğinden ne anlıyor, artık bu soruyu sormalıyız…Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ