Ekonomi
23 Kasım 2021 ( 2714 görüntülenme )

A Haber Döküldü 'Sinirler Uçuk'

Dolar kuru üzerinden yaşanan çok sert yükseliş piyasaları kilitlemişken, iktidara yakınlığı ile bilinen A Haber, tepki çeken bir haber yaptı. A Haber, tüm Türkiye'nin doları konuştuğu sırada ABD'de deki enflasyon oranını eleştirdi.

‘TÜRKİYE GÜNDEM HAYAT PAHALILIĞI, DOLAR TIRMANIYOR’
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün kabine toplantısında yaptığı ekonomik kurtuluş savaşı ve faiz açıklamaları sonrası dolar rekor üzerine rekor kırarak; 14 lira seviyesine yaklaştı. Dolardaki bu artış, hayat pahalılığını da artırırken; Türkiye'nin bir numaralı gündemi haline geldi.

A HABER 'İN GÜNDEMİ ‘ABD ENFLASYON’

Gıda, fatura, kira ve akaryakıttaki önlenemeyen yükseliş, halkın tepkisine neden olurken; AKP'ye yakınlığı ile bilinen A Haber tepki çeken bir habere imza attı. ABD'deki enflasyonun 30 yılın zirvesine ulaştığını belirten A Haber, ülkede temel ihtiyaç malzemelerine erişilemediğini yazdı.

ABD'DE TEMEL GIDA ÜRÜNLERİ BULUNAMIYORMUŞ
Türkiye'deki enflasyon ve hayat pahalılığına ilişkin herhangi bir haberi olmayan A Haber, bu haberi ile tepki çekti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan A Haber ‘abd’de enflasyon son 30 yılın zirvesinde!. Temel gıda maddelerine ulaşılamıyor’ diyerek Türkiye’deki ekonomik gidişatı görmezden geldi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ