Geçtiğimiz günlerde TRT kameralarına takılan ilginç görüntüleriyle gündeme gelen A Haber muhabiri, şimdi de elinde kılıç ve balta ile sınır hattında poz verdi.

‘KURŞUN ALTINDAYIZ DEDİ, BOŞ ÇIKTI’

Önceki gün haber bültenine bağlanan A Haber muhabiri Kerim Ulak, bulunduğu bölgede yoğun bir çatışma olduğunu ve başının üzerinden kurşunlar geçtiğini iddia etmişti. A Haber muhabirinin “Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor” dediği anlarda hemen yanında bulunan TRT muhabirinin kafasında kask bile olmadan rahat bir şekilde ayakta canlı yayın yapıyor olması dikkat çekmişti.

‘ŞİMDİ DE BALTA KILIÇ POZ’
Bugün de aynı muhabirin elinde balta ve kılıçla bölgede poz verdiği görüntüler ortaya çıktı.

'PEŞ PEŞE AÇIKLAMA'
ABD’nin önderliğindeki koalisyon güçleri bugün Suriye’nin kuzeyindeki Menbiç ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. ABD önderliğindeki koalisyon, Suriye'nin kuzeyindeki Menbiç'ten çıktıklarını açıkladı.

ABD: MENBİÇ’TEN ÇEKİLDİK’
TSK’nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD’e karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı devam ederken bölgedeki koalisyon güçleri sıcak bir gelişmeyi duyurdu. Koalisyon sözcüsü Albay Myles Caggings, sosyal medya üzerinden, “ABD askerleri Suriye’nin kuzeydoğusundan ayrılmaya başladı. Menbiç’ten çıktık” dedi.’

RUSYA: MENBİÇ TAMAM’

Reuters’ın son dakika olarak geçtiği Rus Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Esad güçleri Menbiç’te 1000 km kare alanda hakimiyet sağladı. Bakanlık ayrıca Tabka’daki havaalanı ve iki hidroelektrik santralinde de kontrol sağlandığını belirtti.

BM TOPLANIYOR

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 'nin (BMGK) ,Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki operasyonu gündemiyle yarın toplanacağı açıklandı. Reuters'a bilgi veren diplomatik kaynaklar görüşmenin üye ülkeler İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika ve Polonya tafafından talep edildiğini aktardı. Yarın gerçekleşmesi beklenen görüşme, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyon sonrası bu gündemle yapılacak ikinci toplantı olacak.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ