27213 görüntülenme 20 Haziran 2020
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, 16 Haziran günü silahlı terör örgütü içinde faaliyet gösteren, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 167 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

153 ASTSUBAYA GÖZALTI
İzmir merkezli 56 ilde şüphelilerin gözaltına alınması için eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 167 şüpheliden 153'ü yakalanarak gözaltına alındı. Astsubay rütbesindeki şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelilerin savcılık ifadesinin ardından, adliyeye sevk edilen 94 şüpheliden 81'i tutuklandı.

BU ÖRGÜTÜN YÖNETİCİ KADROSU VE AYAKLARI KİM
Memlekette FETÖ terör örgütüne karşı dalga dalga operasyonlar 1 Haziran hayatın salgına karşı normalleşmesiyle birlikte önce İstanbul’da başladı. Yüzü aşkın asker gözaltına alındı. Ardından Balıkesir’de devam etti, bu kez polisler gözaltına alındı. Derken Ankara İzmir… sürüyor. 15 Temmuz darbe girişimden bu güne dört yıl geçmiş olmasına karşı anlaşılan bu örgüt bir türlü çökmemiş, çökmüyor, çökertilemiyor. Peki ama neden?

NEDEN ÖRGÜTÜN SİYASİ AYAĞINA KARŞI SORUŞTURMA YAPILMIYOR
Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin olarak “26 Haziran 2009'da bu iki konuyu içeren kanun teklifini kim hazırladı? Bu kanun teklifinin FETÖ'nün emriyle, direktifiyle hazırlandığını düşünüyorum” demişti. Önceki gece AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın canlı yayında yaptığı itirafla Başbuğ’un açıklaması doğrulandı ve mesele bir suç duyurusuna dönüştü. Ama bir türlü sopruşturmaya başlanmadı başlanamadı, neden?

FETÖ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK’
Bugün bu ülkede Fetö’ye karşı açılmış bir çatı yok yani örgüt yargılanmıyor. Hep birlikte görüyoruz işte neredeyse her gün gözaltılar var kişiler yargılanıyor ama örgüt yargılanmıyor. Memleketin en akıllısı siz olsanız da bu davalar arasındaki bağlantıyı kurmanız mümkün değil! Çünkü yargılamalar kişiler üzerinden gidiyor, örgüt üzerinden gitmiyor. Her kişi işlediği iddia edilen suçtan tek başına yargılanıyor, örgüt olarak değil. Peki bu örgüte karşı çatı dava açılmaz ise ve açılmış olan tüm davalar bileştirilmez ise bu işin sonu nereye varır?

‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜ HAKKINDA DA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK’
Öte yanda, PKK terör örgütü hakkında da açılmış bir çatı dava yok. HDP HDP diyorlar ama bu siyasi örgüt hakkında da açılmış bir dava yok. Bugüne kadar açılmış olan davaların hepsi kişilere yönelik bireysel suçlar, bireyler yargılanıyor ama örgüt tüm ayaklarıyla birlikte yargılanmıyor.
Durum bu, en azından bilginiz olsun.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ