Genel
27 Şubat 2019 ( 8323 görüntülenme )

26 Milyon Mektuba VERGİ İNCELEMESİ GELİYOR...

Vergi Konseyi'nde konuşan Hazine Bakanı Berat Albayrak, sadece bir ülkeden 26 milyon mektup geldiğini belirterek, vergi incelemesi başlattıklarını söyledi.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Vergi Konseyi'nde ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulundu. Albayrak, "Tabana yayılmış daha adaletli bir vergi sistemini en kısa zamanda hayata geçirmeyi arzuluyoruz" diye konuştu. İşte Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satır başları:

'CEP TELEFONU İLE YAPILAN ALIŞVERİŞE VERGİ'

"Adam İrlanda'da şirket kurmuş cep telefonu ile alışveriş yapıyorsunuz şirket yok bir tane adam yok. 10 yıldır burada ilişkileri olan yabancı firmalarımız Avrupa'dan onlar bir tarafta öbürü bir tarafta. Dünya bu konuda çok güçlü adımlar atıyor."

"Kendi rekabet avantajımızı da yerli ekonomimizi de yakından takip etmek zorundayız. Ticaret Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız gece 1112'de toplandık. 26 milyon adet posta bir ülkeden geliyor. Posta dediğimiz mektup 02 kg arası, mektupsa onlar bu ülkeden gelen yazışmalar. O ülkeden 26 milyon mektup gelmesi demek, Türkiye'de o kadar o dili konuşan insan yoktur. 

Nasıl yazışmışlar? Dün ilk görüntüleri attılar. İncecik zarflardan neler neler çıkıyor. Benim aynı ürünü üreten üreticim vergi ödüyor. Hop geliyor zarftan vergi yok, uygulama yok yasallık yok gibi."

'NİSAN MAYIS'TAN SONRA MUTLU SÜREÇ BAŞLAYACAK'

"Türkiye'nin ne kadar güçlü bir refleks gösterdiğini ortaya koymak lazım. 2018 böyle ise 2019'da daha güçlü bir yıl olacak bizim için. Ocak, şubat piyasada olumlu gelişmeleri göreceğimiz. Mart'ta bu adımlar devam ediyor. Nisan Mayıs'tan sonra ihracat adımlarıyla birlikte Türkiye güzel ve mutlu bir sürece doğru yol alacak. Vergi sisteminin daha basit bir yapıya ulaşması için çalışmalar çok büyük bir önem arz ediyor."

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ