6403 görüntülenme19 Ocak 2020
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 15. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla partide düzenlenen sertifika törenine katıldı.

‘CHP VE VEKİLLER İÇİN SUÇ DOSYASI’

Bahçeli, bir gazetecinin, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunacağınızı söylemiştiniz, hazırladığınız dosyanın içerisinde neler var?" sorusuna, "Sabaha kadar vaktin varsa dosyayı burada anlatayım size. Ama çok önemli şeyler olduğunu söylemek istiyorum." yanıtını verdi.

Haber işte böyle…
2023 seçimlerine doğru giderken yeni bir siyasi manipülasyonun başlayacağını sinyali bu. Emekli albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında Fetö’nün siyasi ayağını açıkladı. Fetö’nün gerçek yüzü maskeleniyor diyen Sarızeybek, Türkiye’depeş peşe üç darbe girişimin AKP iktidarı döneminde yaşandığını vurguladı. Fetö’nün adım adım geldiğinisöyleyen Sarızeybek, AKP açısından bunun bir hukukive siyasi sorumluluk olduğunu söyledi.

 Türkiye’de asıl mücadelenin bugüne kadar hiç dile getirilmeyen kripto hücrelere karşı yapılması gerektiğini açıkladı ve bu hücrelerin nasıl açığa çıkarılacağını da anlattı. Kitaptan konuyla ilgili bölümde dikkat çeken ifadeler şöyle;

ÜÇ DARBE TEK FETÖ TEK AKP

Türkiye peş peşe üç ağır darbe yaşadı; kod Ergenekon, kod 17/25 ve kod 15 Temmuz.
Üçünü de yapan aynı örgüttü; Fetö!..
İlk kumpasın hedefi Türk Ordusuydu. ABD, İsrail ve Usta destek verdi.
İkinci operasyonun hedefi Usta’ydı. ABD ve İsrail tetikledi.

15 TEMMUZ’A GELİNCE İŞ KARIŞTI

İş kalkışmaya gelince ortalık karıştı. Hedef Türkiye’ydi diyen var, içsavaş çıkarılacaktı diyen var, Usta’ydı diyen var. Hedef Türk Ordusu, Türk Cumhuriyeti diyenler de var. Hal böyle olunca siyasi ayak bir türlü ortaya çıkmıyor, kendini gizleyebiliyor. Birbirini tetikleyen ve zincirleme giden karanlık bir süreç bu. Toplum sessiz ama derin endişeli. Siz her ne kadar ortaya çıkıp ’dershaneleri kapattık böyle oldu’ deseniz de gelecekten endişeli bu toplum aklından geçen sorulara bir cevap aramaktan vazgeçmiyor.

MESELE BULANIK SUDA KİMİN KİM OLDUĞUNU GÖREBİLMEK

Doğru cevabı bulabilmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Fetö bu; mücadele sürüyor, her gün gözaltı var, Usta’nın deyişiyle tavandaki ihanet şebekesi hala ortaya çıkmış değil, yargılamalar devam ediyor. Bununla birlikte PKK terör örgütüne karşı da mücadele sürüyor; her gün operasyon var, şu anda Türk Ordusu Irak kuzeyi Hakurk alanında, Pençe Harekatı sürüyor. Öte yanda Suriye’de güvenli bölge müzakereleri ABD ile sürüyor ve ikinci bir harekatın eli kulağında. İşin zor yanı bu zaten, bulanık suda kimin ne olduğunu görebilmek.

BU KİTAP YARGI ÖNÜNDE BİR KANIT, SİYASET İÇİN HESAPLAŞMADIR

Ben bu kitabı boşa yazmadım. Siyaset için hesaplaşma. Bağımsız yargı önünde kanıt. Gençlerimiz için bir rehber… Perde çekilmiş gözlerimize ışık olsun diye yazdım. Az sonra okuyacağınız bu kitap sizi dehşete düşürebilir, ‘aldatıldık’ diyerek öfkelenebilirsiniz… her bir satırını okurken ‘ne olacak şimdi’ deyip endişe de duyabilirsiniz… belki sona geldiğinde ‘hepsi hikayeymiş’ der gülüp geçersiniz.

Erdal Sarızeybek 29 Ekim 2019, Ankara

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ