MAK Araştırma’nın anketine göre AKP 35.6, MHP ise yüzde 8.5 oya sahip. Cumhur İttifakı toplamda yüzde 44. 1 oldu. Ankete göre CHP yüzde 24.9 iken İYİ parti ise oyunu yükselterek yüzde 13.6'ya çıktı. Öte yanda İstanbul Ekonomi Araştırma'nın son anketine göre; Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin oyları toplamı ilk defa Cumhur İttifakı'nın oylarını 10puan farkla geçti.

‘CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 44.1, MHP BARAJ ALTI’

MAK danışmanlık şirketi Ocak ayında yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette vatandaşlara, “Yarın genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Ankette kararsızların oylarının dağıtılmasıyla AKP yüzde 35.6, MHP ise yüzde 8.5 oy aldı. Böylece Cumhur İttifakı'nın toplamda oyları yüzde 44.1 oldu ve yüzde 45'in altına indi. Ankete göre, CHP yüzde 24.9 oy aldı, İYİ Parti ise yüzde 13.6 oy oranına sahip. Ankette HDP yüzde 8.9, MHP ise yüzde 8.5 oy oranıyla seçim barajının altında kaldı.

‘VATANDAŞ MEMNUN DEĞİL’

Öte yandan ankette dikkat çeken diğer bir sonuç ise vatandaşın “Hayatından memnun olmadığı” oldu. Partilere göre “Bir bütün olarak hayatınızdan ne kadar memnunsunuz?” sorusuna vatandaşın çoğunluğu “Memnun değilim” yanıtını verdi.Bu oran CHP'de yüzde 73, İYİ Parti'de yüzde 54 çıkarken MHP'ye oy veren vatandaşın yüzde 11'i, AKP'lilerin yüzde 14'ü hayatından memnun olmadığını aktardı.

İSTANBUL EKONOMİ ANKETİNDE DE CUMHUR İTTİFAKI DÜŞÜYOR
İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki, Halk TV’de Can Coşkun’un sunduğu Haber Masası’na katılarak son anket sonuçlarını açıkladı.

MİLLET İTTİFAKI MHP- AKP'Yİ 10 PUAN GEÇTİ
Can Selçuki, İstanbul Ekonomi Araştırma'nın son ankete olan Ocak Ayı Türkiye Raporu anketini açıkladı. Buna göre; Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin oyları toplamı ilk defa Cumhur İttifakı'nın oylarını 10puan farkla geçti.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ