664 görüntülenme14 Aralık 2019
Ömrünü halk sağlığına ve çocukların eğitimine adayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı merhum Türkan Saylan 84’üncü doğum gününde sevenleri ve tüm dostları ile anıldı. Muğla Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen klasik müzik konserini, yüzlerce sanatsever izledi.

20 YIL ÖNCE FETÖ’YÜ İFŞA ETMİŞTİ: 'ÇOCUKLARIMIZIN BEYNİNİ YIKIYORLAR’


Ali Kırca'nın 19 Haziran'da 1999'da sunduğu Siyaset Meydanı'nda Türkan Saylan, FETÖ yapılanmasının nasıl çocukluktan bu yana devlet kadrolarına, eğitime, askeri kadrolara sızdığını ve kimliklerini nasıl gizlediklerini anlatmıştı.

FETÖ'YÜ İFŞA ETTİ, FETÖ KOMPLOSUNA KURBAN GİTTİ

Türkiye'de "Ne şeriat, ne darbe" sloganıyla siyasi bir hareketlenmenin de yolunu açan Saylan, bugün devletin en üst kademeleri tarafından "Kandırmaca" olarak görülen ve sahte delillerle oluşturulduğu ifade edilen; Ergenekon soruşturmasının son dalgasında zan altında da bırakıldı. Evi arandı, gözaltına alınmadı ancak kendisine yöneltilen pek çok suçlama ile bir karalama kampanyasıyla mücadele etmek zorunda kaldı. 

HASTAYDI TEDAVİ OLMASINA FIRSAT VERMEDİLERİ, VEFAT ETTİ

Bu olaylar yaşanırken Türkan Saylan 17 yıl önce yakalanmış olduğu kanser hastalığı ile mücadele ediyordu ve 73 yaşındaydı. Toplumun bazı kesimleri ve bir kısım medyanın karalama ve linç kampanyalarının gölgesinde Türkan Saylan 18 Mayıs 2009'da hayata gözlerini yumdu. Ölümünden sonra Ergenekon davasında kendisine ait olduğu söylenen suç unsuru teşkil eden dosyaların, ÇYDD bilgisayarında yaratılmadığı tamamının sonradan diske kopyalandığı belirtildi.

MUĞLA'DA ANMA TÖRENİ

Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi tarafından 10 yıl önce yaşamını yitiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin eski Genel Başkanı Türkan Saylan'ın 84'üncü doğum gününde anma konseri düzenledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Klasik Müzik Orkestrası tarafından Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi'nde verilen konseri çok sayıda sanatsever izledi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ