4236 görüntülenme24 Şubat 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davalarında yaptığı savunmaları nedeniyle hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik hakim karşısına çıktı. Çelik, "17-25 Aralık ses kayıtları tamamen doğru. Bilirkişi raporu aldık" dedi.

BİLİRKİŞİ RAPORU SES KAYITLARINI DOĞRULUYOR

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, 17-25 Aralık ses kayıtlarının montaj olmadığını ve bilirkişi raporu aldıklarını açıkladı. Çelik söz konusu raporu, hakkında açılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret davasında mahkemeye sundu. "Bir avukattan müvekkilini savunmaması beklenemez. Müvekkilimin haklarını savunmak ne zamandan beri suç" diyen Çelik, şunları söyledi:

JAPONYA'DA OLSAYDI ERDOĞAN HARAKİRİ YAPARDI'

"Aldığımız bilirkişi raporları Erdoğan'ın tape kayıtlarının tamamının doğru olduğunu söylüyor. Hiçbir biçimde montaj olmadığını ortaya çıkarmış olduk. Eğer Japonya'da olmuş olsaydık Harakiri denen işlem Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerine getirilirdi" ifadesini kullandı.

Savcı bilirkişi raporu alınması yönündeki talebinin reddini talep etti. Mahkeme heyeti Meclis Araştırma Komisyonu'nda 17/25 Aralık olarak bilinen ve o dönemki bakanlarla ilgili süreçte alınan raporda var olduğu bilinen ATK İhtisas Kurulu raporunun bu aşamada istenilmesine yer olmadığına karar vererek duruşmayı 24 Nisan'a erteledi.

NELER YAŞANIYOR

Avukat Çelik, Kılıçdaroğlu'nun 'Ülkenin her tarafını peşkeş çektiniz' sözleri nedeniyle yargılandığı davada kanıt olarak 17-25 Aralık tapelerini mahkemeye sunmuş, bunun üzerine kendisine de dava açılmıştı.

Savcılık Çelik hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım', 'Kamu görevlisine alenen hakaret', 'Terör örgütü propagandası yapma' suçlarından 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame düzenlemişti.

Kaynak: Sputnik News

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ