TCDD’nin Haydarpaşa ve Sirkeci garlarındaki depolar için çıktığı kiralama ihalesinin ikinci aşamasında İBB’nin, Okçular Vakfı’nın eski genel müdürüne ait şirket ile yarışacak olmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Elbette her tüzel kişiliğin bu ihaleye iştirak etme hakkı var. İkinci aşamaya da 16 milyon insan adına gireceğiz, pazarlığa dahil olacağız.” dedi.

’16 MİLYON ADINA ALACAĞIZ’

İmamoğlu’ 16 milyon insan adına Haydarpaşa olsun Sirkeci olsun her ikisiyle ilgili de kararlılığımızı söyledim. Diğer arkadaşların kararlılığı ne uğruna, ne için bilemem. Bedeli ne olursa olsun orası İstanbul halkının olacak” sözleri ile değerlendirdi.

‘KARARLIYIZ’

İmamoğlu “Sadece teknik bilgi aldım. Basından, internet üzerinden söylediğiniz yorumları okudum. Elbette her tüzel kişiliğin bu ihaleye iştirak etme hakkı var. Ama en başta söylediğim gibi biz bugün ihaleye kabul edildik. İhaleye girdik, ihaleyi almak için elimizden gelen çabayı gösterdik. İkinci aşamaya da 16 milyon insan adına ihaleye gireceğiz pazarlığa dahil olacağız. 16 milyon insan adına da burayı Haydarpaşa olsun Sirkeci olsun her ikisiyle ilgili de kararlılığımızı söyledim. Diğer arkadaşların kararlılığı ne uğruna ne için bilemem. Onu analiz etmek benim işim değil, ihaleye çıkanların işi.” yanıtını verdi.

‘İSTANBUL HALKI ADINA GİRECEĞİZ’

İkinci aşamada yarışacakları firmanın bazı itirazları olacağına ilişkin açıklamasının sorulması üzerine de bundan sonraki sürecin takipçisi olacaklarını söyleyen İmamoğlu “Devletin en değerli, kamunun en değerli iki noktasının yine kamunun olması için mücadele veriyoruz. İhaleye 16 milyon insana ait İBB'nin kuruluşları girdi. Biz İstanbul halkı adına o ihaleye gireceğiz sonuna kadar da almak için mücadelemizi vereceğiz İhaleyi aldığımız takdirde de İstanbul halkına kültür ve sanat adına hizmet edecek noktalar haline gelecek.” dedi.

‘BEDELİ NE OLURSA OLSUN’

Aylık 30 bin TL olarak belirlenen tahmini kira bedeline karşılık diğer firmanın 300 bin TL'lik teklifinin hatırlatılması üzerine de “Günü gelince bakacağız. Ama bedeli ne olursa olsun orası İstanbul halkının olacak” dedi.

HAMİDİYE SU YORUMU: GÜLÜYORUM HALLERİNE

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ