Politika
20 Kasım 2021 ( 2388 görüntülenme )

10 Ürün 'Zam Yok'

Gıda sektörü paydaşlarının sorunlarını dinleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara seslenerek 6 maddenin derhal uygulanmasını talep etti. Marketlere de seslenen Kılıçdaroğlu, "10 temel gıda ürününe kış boyunca oluşacak enflasyon zamlarını yansıtmayın. Mecbur kalırsanız enflasyonun altında yansıtın. Marketlerden talebim bazı ürünlerde zarar etmeyi göze alın. Ama şunu kesin bir şekilde taahhüt ediyorum. İktidara geldiğimizde bu zararlarınızı kesinlikle tazmin edeceğiz” dedi.

‘UN YAĞ ŞEKER BULGUR MAKARNA YUMURTA PEYNİR TUZ SEBZE’
Kılıçdaroğlu, enflasyon zamlarının yansıtılmamasını istediği ürünleri un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebze olarak saydı. Kılıçdaroğlu, “Bu ürünlere zam yapmayın. İktidara gelir gelmez bu süreçte oluşan tüm zararlarınızı hızla telafi edeceğiz. 10 kalem ürün için tüm zincir marketlerin üst düzey yöneticilerine bir mektup göndereceğim. Bu bir dayanışma çağrısıdır. Bu fedakarlığınızı telafi edeceğimize söz veriyorum” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:

‘MÜSTERİN OLUN, İZİN VERMEYECEĞİZ’
“Halkımız müsterih olsun, insanımızın temel gıdadan mahrum kalmasına asla müsaade etmeyeceğim. Bunu önlemek için bütün yolları deneyeceğim. Eğer irade varsa yol da vardır. Bu ülkenin makus talihini kırmaya bizim irademiz var. Bunu da herkes böyle bilsin özellikle saraydaki.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ