2028 görüntülenme12 Ocak 2020
Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu , İstanbul'u savunmak ve Kanal İstanbul projesine 'Hayır' demek üzere Küçükçekmece gölü etrafında insan zinciri oluşturma çağrısında bulunmuştu.

‘KANALA HAYIR’
Kanal İstanbul'a karşı yaklaşık 100'den fazla kurum ve bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, bugün Küçükçekmece gölü etrafında bir araya geldi. Projeye "Hayır" diyenler uzunca bir insan zinciri oluşturdu.

BAKAN’IN YEĞEN POLEMİĞİ

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştıma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ı deniz trafiği eleştirisine yanıt vermiş, İmamoğlu, "Yeğeni sandalla mı geçti bilmiyorum ama hele lodosta geçmeye kalkmışsa değil yarım saat bir günde geçemez” diyerek konuya daha ciddi yaklaşılmasını gerektiğini söylemişti.

BAKANA SORU: ‘YEĞENİN SANDALLA MI GEÇMİŞ’

Bakan Turhan’ın canlı yayındaki “Her gün Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim ‘Önceden 15 dakikada geçiyorduk şimdi yarım saat deniz trafiği var’ dedi” sözlerini anımsatan İmamoğlu, “Yeğeni sandalla mı geçti bilmiyorum ama hele lodosta geçmeye kalkmışsa değil yarım saat bir günde geçemez” dedi.

BAKAN NE DEMİŞTİ?

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan katıldığı NTV canlı yayında Kanal İstanbul projesini anlatırken, "Her gün Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim ‘Önceden 15 dakikada geçiyorduk şimdi yarım saat deniz trafiği var’ dedi" ifadesini kullanmış ve Boğaz'da deniz trafiği olduğunu savunmuştu.

Kaynak: Yeniçağ/ Krttv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ