24150 görüntülenme13 Ocak 2018
Sarızeybek: "Ergenekon adı terörün yanına konulamaz"

EMEKLİ Albay Erdal Sarızeybek, yapılan soruşturmanın hukuksuz olduğunu, ‘Ergenekon’ adının terörün yanına konulamayacağını söyledi.

Sarızeybek, “Tuncay Güney gibi ne olduğu belirsiz bir insanın verdiği ifadelerle Türkiye karıştırılıyor” dedi.

Sarızeybek;

BİZİM YOLUMUZ ATATÜRK"

“Dolayısıyla, bu tehlikeyi yok edebilmek için, Atatürkçü düşünce sistemini belirlemiş insanlarla bir araya geliyoruz. Fikirlerimizi tartışıyoruz. Bu tehlikelerin ortadan kaldırılması için, ne yapmamız gerektiğini konuşuyoruz. Tabi bundan da şu sonuç çıkıyor Halkımız tehlikeyi gördüğü zaman, sağduyusuyla bu tehlikeyi de nasıl yok edeceğini bilecektir” dedi.

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Ergenekon'un Türk milletinin destanı olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"ERGENEKON TÜRK MİLLETİNİN DESTANI"

“Yapılan soruşturma hukuksuzdur. Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk sisteminde hazırlık soruşturmalarına kod adı verilmez. Böyle bir şey yok. Hazırlık soruşturmalarına yıl veya sayı adı verilir. Bu soruşturmanın hukuken adı 2007/560 sayılı hazırlık soruşturmasıdır. Türkler için kutsal olan Ergenekon adı terörün ve siyasetin yanına koymaya hiçkimsenin hakkı yoktur. 

"NEDEN ERGENEKON"

Neden Ergenekon diyorsunuz, bizim çocuklarımız okula gidiyor, okullarda Ergenekon, Türk milletinin varoluş destanı olarak anılıyor. Çocuklar akşam eve geliyor, Ergenekon terör örgütü şiddet örgütüymüş gibi görününce çocukların beynindeki kutsal değerler yıpranmış oluyor. "

"SOYTARI TUNCAY GÜNEY'LE VURDULAR"

Tuncay Güney gibi ne olduğu belirsiz bir insanın verdiği ifadelerle Türkiye'yi karıştırıyorsunuz. Suçsuz insanları deşifre ediyorsunuz. Sabih Kanadoğlu gibi bir insanın evini arıyorsunuz. Böyle bir uygulama olmaz.”

Kaynak: Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ