Ekonomi
14 Nisan 2019 ( 681 görüntülenme )

YÜZDE YÜZ FİYAT ARTIŞI!..

Bu yıl sahilleri Rus ve Alman turistlere kaptıran Türkler, yüzde 100’e varan fiyat artışları nedeniyle rotayı yurtdışına çevirdi.

Rus ve Avrupalı turist rekoruna koşan sahil otelleri yerli turiste ayırdıkları kontenjanları yüzde 5'lere indirirken, yüzde 100 zamlanan fiyatlar Türkleri Avrupa sahillerine taşıyacak. Türkiye'de yerli turist için deniz tatilinde fiyatlar, kur farkına rağmen nerdeyse Avrupa tatili rakamlarına ulaşırken, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, bu yıl yeni bir hamle ile Türk turistleri Avrupa sahillerine taşıyacaklarını açıkladı.

YURTDIŞINA TL İLE SATIŞ

Bu yıl 25'inci yaşını kutlayan Prontotour'un yeni sezon hedeflerini ve sektördeki gelişmeleri bir basın toplantısı ile değerlendiren Onaran, Türkiye'de iç turizm kapasitelerinde düşüş yaşandığını ve deniz tatili için yurtdışı alternatifleri oluşturduklarını dile getirdi.

Özellikle Yunanistan, İspanya ve İtalya sahillerine yönelik planlamalar yaptıklarını anlatan Onaran, “Bunu kitle turizmi olarak yapmayı hedefliyoruz. Yarım pansiyon 6 günlük bir tatili 3 bin TL'ye İtalya'da yapabiliyorsunuz. Yeni ürünlerimizi TL olarak yapabilmek yeniliklerimizden. Bir fırsat gördük burada” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ