3722 görüntülenme20 Haziran 2018
Yurt dışı sandıklarda oy kullanma işlemi sona ererken yeni bir skandal daha gündeme geldi. Belçika'da bir sandığın kapanmasına rağmen oy kullandırıldığı iddia edildi.

Paris'te AKP'ye oy basılmış pusula skandalının ardından bir kadının 2 farklı sandıkta oy kullanarak bunu sosyal medya hesabında paylaşması ile yurt dışı sandıklarda yaşanan skandallar vatandaşların akıllarında soru işaretlerine neden oldu. Bu skandallara benzer bir görüntü de Belçika'dan geldi.

SANDIK BAŞKANI İTİRAZI DİNLEMEDİ

Sandıkların kapatılmasının ardından oy kullanıldığı iddia edilen görüntüler kısa sürede gündemin zirvesine oturdu.Görüntülerde sandıkların kapanmasına rağmen oy kullanıldığı iddialarına itiraz eden vatandaşı engellemeye çalışan sandık görevlisinin "Ben sandık başkanıyım, açıyorum" ifadelerini kullandığı görülüyor. 

YURT DIŞINDA OY KULLANMA İŞLEMİ SÜRÜYOR

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Belçika’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 15 Haziran- 19 Haziran arası 5 gün süreyle Brüksel ve Anvers’te oy kullanabildiler. Daha önceki seçimlerde Brüksel ve Anvers Başkonsolosluklarında oy kullanılırken bu sefer YSK'nin kararıyla daha geniş bir alanda kullanılması kararlaştırılmıştı.

Anvers Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar, Antwerp Expo, Jan Van Rijswijk 191, 2020 Antwerp, Belgium adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.Brüksel Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar ise Brussels Expo, Palais 3. Place De Belgique Nr.1, 1020 Bruxelles adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ