Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Şubat 2017 ( 13438 görüntülenme )

ŞOK!.. Yunan Askeri EGE'de COŞTU!..

Yunan sahil güvenlik ekipleri Bulamaç adasını geçerek Türk kara sularına girdi.

Sınır ihlali yapan Yunan askerilerini Türk sahil güvenlik ekipleri önlemeye çalıştı. Telsiz konuşmalarında Türk savaş gemisine bilgi veren ekipler Yunan askerlerinin sınır ihlali yaptığını söyledi.


Kardak kayalıklarında 10 gündür Yunan sahil güvenlik ekipleri Kardak kayalıklarını geçerek Türk karasularını ihlal ediyordu. Bugün ise 12 adalardan biri olan ve Yunanistan’a ait Bulamaç Adası'nı geçerek Türk kara sularına giren Yunan sahil güvenlik ekipleri Türk askeri tarafından engellendi. 

Türk Sahil Güvenlik ekipleri Türk savaş gemisi irtibata geçerek “Yunan sahil güvenlik ekipleriyle temas halindeyim sularımızı ihlal etmekte. Yunan sahil güvenliği önleme manevralarıyla engelliyorum. 1 adette bizim sularımıza yakın ‘mandalinci’ isimli balıkçı teknesinin de olduğu gözlendi”ifadelerini kullandı.

Kardak sessiz
Sabah saatlerinden itibaren bir Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bot Kardak Kayalıkları etrafından devriye görevi yaparken Kaliminos adası yakınlarından ise bir Yunan sahil güvenlik ekibi ise sesiz bir şekilde bekliyor. Bazı balıkçılar ise bugün Kardak Kayalıklarına yakın bölgelerde avlanmaya çıktığı görüldü. Bir Türk gemisi ise Çatal Ada yakınlarında beklemeye devam ediyor.

Kaynak:iha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'dan HDP'ye İlginç Talimat! Almanya'yı Endişe Sardı! MHP'DE İSTİFA KRİZİ! İzleyiniz... MHP KURULTAYI'NDAN TARİHİ BİLDİRİ! SGK'DAN ERKEN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI Gazprom`dan Flaş Açıklama! AKP İl Binasına saldırı! HDP'nin Aday Adayı Patlamayı Önceden Yazmış

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Eylem Hazırlığı Yaparken Yakalandı