Genel
17 Temmuz 2017 ( 862 görüntülenme )

YÜKSEKOVA'DAN GELEN HABERLER AĞIR...

17 ASKERİMİZ YARALI, 4'ÜNÜN DURUMU  AĞIR

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi yakınlarında askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcını infilak etmesi sonucu 17 asker yaralandı.


Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Yüksekova'ya yaklaşık 20, İran sınırındaki Esendere Beldesi'ne ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ovaiçi köyü yakınlarında meydana geldi. İçerisinde askerlerin bulunduğu aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. 

Meydana gelen patlamada, 4'ü ağır 17 asker yaralandı. Yaralı askerler bir bölümü bölgeye sevk edilen ambulanslarla Yüksekova'ya, bir bölümü de helikopterle Hakkari'ye sevk edildi.

Patlamanın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatılırken, Yüksekova-Esendere karayolu ise trafiğe kapatıldı.(DHA).

Durum bu...
İşte Hakkari'yi çeviren PKK inleri ve hepsi de Barzani bölgesinde, oradan geliyorlar, oraya gidiyorlar ama Türkiye nedense bu inlere giremiyor, sınır ötesi operasyonla nokta vuruş yapamıyor, bize yazık:
Image result for HAKKARİ'DE PKK KAMPLARI
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ