Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 349 görüntülenme )

YPG UÇTU!.. SURİYE ORDUSUNA TEHDİT ÜSTÜNE TEHDİT!..

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Rakka'daki mevzilerinin Suriye ordusu tarafından vurulması durumunda misilleme yapılacağını açıkladı.

YPG'nin de içerisinde yer aldığı ABD destekli DSG, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Rakka'da Suriye ordusuna ait bir uçağı düşürmesi sonrasında bir açıklama yaptı. DSG Sözcüsü Telal Selo tarafından yapılan açıklamada, Suriye ordusunun uçak, top ve tank kullanarak Rakka'daki DSG mevzilerini vurma planları yaptığı kaydedildi. 


Sela ayrıca, Suriye ordusımım saldırı düzenlemesi halinde misilleme yapacaklarını belirtti.

Suriye Savunma Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Rakka bölgesinde Suriye hava kuvvetlerine ait bir uçağı düşürdüğü duyurulmuştu. Suriye ordusuna ait savaş uçağının Rakka'nın güneyinde düşürüldüğü belirtilen açıklamada, “Bugün öğle saatlerinde uçağımız, IŞİD’le mücadeleye yönelik görevini yerine getirirken düşürüldü” ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gençlerimiz; Hazır mısınız? İngiltere'de Patlama! Genelkurmay Başkanı'ndan ÜÇ ÖNEMLİ ZİYARET! BU NE İŞTİR! ABD'den Uyarı Üstüne Uyarı! Ümit Özdağ'dan Şok İddia! Şırnak'a Askeri Sevkıyat! İnşaat Sektörüne Rusya'dan Kötü Haber! ŞOK! ASKERLERİMİZ KAÇIRILDI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD'den IŞİD'in Petrol Kaçaklığına Sonunda İtiraf!