10018 görüntülenme 18 Ekim 2020
Yol TV Youtube kanalında yayınlanan ve "AKP'nin kalesi Altındağ'da sorduk" başlıklı videoda eskiden AK Parti'ye oy veren bir vatandaş isyan etti. Muhabirin sorularını yanıtlayan vatandaş, "Kış günü bir ayakkabı alacak para bile yok, kış günü terlik ile nasıl gezeceğiz biz de onu düşünüyoruz" dedi. Yol TV Youtube kanalına konuşan ve eskiden AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen vatandaş şunları söyledi:

‘ELEKTRİK, SU, HAVAGAZI, KİRA…’
"Ekonomi çökük, Dünya bitti, Türkiye bitti. Bir asgari ücret ile geçim sağlayan insan öldü, bitti. Bunun elektriği var, kirası var, suyu var, doğalgaz faturası var. Mesela bana 600 lira elektrik faturası geldi. Benim aldığım 2300 lira maaş. E onun doğalgazı yok, suyu yok ben bunu nasıl karşılayacağım. Kaldık yani, bittik. Devletimizin sadece bize yaptığı 105 liralık bir elektrik yardımı var. O da bir defaya mahsus yapıyor. 650 liranın içerisinde 150 lira yatırdığın zaman gerisi yine cebimizden çıkacak, yine bittik. Şu anda hiç kimse kazanamaz bence. Ortalık zaten çöktü bitti. Ben kendi şahsıma zaten kimseye oy vermeyi düşünmüyorum." Muhabirin, "önceden kime oy veriyordunuz?" sorusuna vatandaş şu yanıtı verdi:

"AYAKKABI ALACAK PARAMIZ YOK"
 "Ak Parti'ye oy veriyordum ama artık kimseye vermeyeceğim. Şu anda bir asgari ücret ile geçim zaten sağlanmıyor. İşten çıkarılanlar oluyor. Elektriğini ödeyemiyorsun, kiranı veremiyorsun. Çoluğunun, çocuğunun kıyafeti öyle zaten. Yapamıyoruz artık, geçim bitti. Hepsi bitti tükendi. Kış günü bir ayakkabı alacak para bile yok, kış günü terlik ile nasıl gezeceğiz biz de onu düşünüyoruz."

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ