Giresun’da seçim öncesi “Bırakın Belediye’den işçi çıkartılmasını, maaşını alamayan işçilerin maaşlarıyla birlikte birikmiş ikramiyelerini bile ödeyeceğiz” vaadiyle propaganda afişleri bastıran AKP’li Başkan Aytekin Şenlikoğlu’ndan işçi kıyımı geldi.

Giresun Belediyesi'nde 43 sözleşmeli personelin işine son verildi. Şenlikoğlu tarafından çalışanlara gönderilen “Sizi işten attım” yazısı ise şöyle:

‘SİZE İHTİYAÇ KALMADI’

“Giresun Belediyesi bünyesinde 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49'uncu Maddesi uyarınca Sözleşmeli Personel olarak görev yapmaktasınız. 657 sayılı Kanun'un 4'üncü Maddesi'nin (B) bendi uyarınca hizmetin gerektirdiği pozisyona ihtiyaç kalmaması nedeniyle, 31.12.2019 tarihi itibari ile sözleşmeniz yenilenmeyecektir. Bilgilerinize ricaen tebliğ ederiz.”

‘PERSONEL TEDİRGİN’

“Seçim öncesi kimseyi çıkarmayacağım” diyen AKP'li Başkan Şenlikoğlu'nun, “Giresun Belediyesi tarihinde en fazla işçi çıkaran başkan” sıfatı kazandığı bildirildi. CHP ve İYİ Parti, işten çıkarmalara tepki gösterdi. Yazının gönderildiği diğer çalışanlar diken üstünde.

ÇANKIRI BELEDİYESİ SIRADA

Cumhur İttifakı'nda bir diğer işten çıkarma vakası da, Çankırı'da gerçekleşti. MHP'nin kazandığı Çankırı Belediyesi'nde çok sayıda personelin görevden alınma hazırlığı içinde olduğu bildirildi. Hazırlanan listede 170 kişinin adının yer aldığı, 25 kişinin işine ise son verildiği belirtildi. Belediye'ye bağlı Çankes şirketinden çıkarılacak personele yönelik hazırlanan ‘karşılıklı fesih protokolünde' ise işçilerin dava açamayacakları maddeler yer aldı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ