14292 görüntülenme03 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tüm baskı ve engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam ediyor.

Eskişehir'deki mitinginin ardından Kütahya'ya geçen Akşener, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Meral Akşener’in konuşmasından önemli satır başları;

“NE VAR NE YOK SATTILAR”


“Allah razı olsun sizden, tülbentlerimizle, kınalarımızla yola çıktık. İnşallah başaracağız. Hem kurucu hem kurtarıcı şehir Kütahya’dayım. Kütahya Cumhuriyet’in en önemli sanayi tesislerinin olduğu şehir. Elinizde ne kaldı? Özel teşebbüsün dışında devlete ait hangi fabrikanız var? Yok.”

“ŞEHRİNE SAHİP ÇIK KÜTAHYA”

“Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim. Osmanlı’yı da kuran siz, Cumhuriyet’in de kurulmasını sağlayan sizsiniz. Kuran şehir, kurtaran şehir Kütahya. Birbirine sarıl Kütahya! Ve şehrine sahip çık Kütahya”.

“ÜNİVERSİTELER BÖLÜNMEYECEK, OHAL KALKACAK, FABRİKA SATIŞI İPTAL”

“Üniversiteyi niçin bunlar böldü? Habire üniversiteleri bölerseniz o öğrenciler mezun oldukları zaman iş bulamazlar. Eski bir üniversite hocası olarak buna müsaade etmeyeceğim. Seçildiğim zaman bu kararı iptal edeceğim. OHAL’in kaldırılmasını ve şeker fabrikalarıyla ilgili satışın durdurulması birinci gün yapacağım iştir.”

DEĞERLERİMİZİ YIKIYORLAR, BU OYUNU BOZUN”

“Partiler arasında, taraftarlar arasında şehirleri geziyorum. Müthiş bir kaş çatıklığı görüyorum. Siyasetçiler malı götürüyor, vatandaş birbirine küs. Komşuluk değerlerini, Ramazan’ın bereketini, oruç ağzın ne demek olduğunu, haram lokmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu ve dayanışmanın dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edeceğini gençlerimize anlatacağız.”

“HEP BİRLİKTE DÜZELTECEĞİZ”

“Bugün güçlünün kazandığı haklının hakkının gözetilmediği bir adalet sistemi ile karşı karşıyayız. Yolumuz demokrasiyi yeniden inşa etme yoludur. Yolumuz hukukun üstünlüğünü, adaleti yeniden inşa etme yoludur. Yıkılan ekonomiyi yeniden tahsis etme yoludur.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ