ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye yönelik ekonomik tehdidine tepki gösteren İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, "Ülkemizin böyle bir aşağılık yaratığın tehditlerine maruz kalması çok üzücü. Daha üzücü olanı ülkeyi bu tür tehditlere maruz bırakan yanlış politikalar. " dedi.

‘YANLIŞ POLİTİKALAR ÜLKEMİZİ BU DURUMA DÜŞÜRDÜ’


İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehdit paylaşımlarına Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Yılmaz, "Dünya,II. Dünya Savaşı öncesindeki kalitesiz liderler ortamına geri döndü. Ülkemizin böyle bir aşağılık yaratığın tehditlerine maruz kalması çok üzücü. Daha üzücü olanı ülkeyi bu tür tehditlere maruz bırakan yanlış politikalar. Teslim olmayız, evimizi düzene koymalıyız" ifadelerini kullandı.

TRUMP NE DEMİŞTİ?
ABD Başkanı Trump skandal bir açıklamaya imza attı. Trump, Türkiye'nin Suriye'ye yapacağı olası müdahale öncesi Türkiye'nin yanlış bir şey yapması halinde Türk ekonomisini daha önce yaptığı gibi yok edeceğini belirten bir tweet paylaştı.

‘SINIRLARI AŞARSANIZ EKONOMİNİZİ YOK EDERİM’

Trump paylaştığı tweette “Daha önce de belirttiğim gibi ve sadece yinelemek gerekirse, Türkiye benim yaptığım her şeyi, benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşmayı düşünürse, Türkiye ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim. (Daha önce yaptım!)” ifadesini kullandı.

‘EN BÜYÜK ABD’

Trump IŞİD esirleriyle ilgili olarak devam ettiği mesajında, “Avrupa ve diğer ülkeler birlikte IŞİD’li esirlere ve ailelere göz kulak olmalılar. ABD IŞİD’in yüzde 100 ele geçirilmesi dahil hiç kimsenin beklemediği kadar fazla şey yaptı. Şimdi diğerlerinin kendi zenginlikleriyle sınırlarını korumaları zamanı. En büyük ABD!” dedi.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ