Genel
29 Mayıs 2018 ( 7409 görüntülenme )

ÖZDİL'DEN BOMBA ÇIKIŞ... 'TAKKE DÜŞTÜ'

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i köşesine taşıdı.


Vatandaşların Akşener'e gösterdiği teveccühe dikkat çeken Özdil, kadınların Akşener'e gösterdiği büyük desteğe değindi.

YEMENİ DEVRİMİ

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i yazdığı yazısında "Yemeni devrimi yaşanıyor" dedi.

KADINLARIN AKŞENER'E DESTEĞİ BÜYÜK

Seçim meydanlarında Akşener'e verdikleri tülbent ve yemenilerle desteklerini gösteren kadınların "Yemeni devrimi" gerçekleştirdiğini dile getiren Özdil, "Bana sorarsanız, sessiz çoğunluğun şapkaya da, takkeye de, poşuya da isyanı bu…" ifadelerini kullandı. Özdil'in, "Yemeni" başlıklı yazısı şöyle:

DEMİREL'DE FÖRT ŞAPKA

"Demirel'in “fötr”ü vardı.Köylü çocuğu olarak şehirli sembolü taşıyordu. Miting meydanının en arkasında duran vatandaşın kafasına takacakmış gibi kolunu uzata uzata sallardı."

"ECEVİT'TE KASKET"

Ecevit'in “kasket”i vardı.Anne tarafından saraylı, Robert Kolej mezunu olarak köylü sembolünü marka edinmişti.

"ERBAKAN'DA TAKKE"

Erbakan'ın “takke”si vardı.Camiye sokulan siyasetin kafaya takılan modeliydi. Kafasını örtsün diye değil, kafasının içindekini göstersin diye kullanırdı.

"ERKEK SEMBOLLERİYLE KADINLARDAN OY"

"Bir uçtan öbür uca…“Poşu” takan da vardı.“Börk” kullanan da.*Güya bunların hepsi kendilerine özgü ideolojileri temsil ediyordu ama, aslında hepsinin “ortak” özelliği vardı.Erkek egemen toplumun, erkek aksesuarlarıydı.“Baba, Karaoğlan, Hoca, Başbuğ” gibi erkek sıfatlarının, erkek sembolleriydi. “Reis” de öyle.Bu memleketin kadınlarından daima erkek sembolleriyle, erkek sıfatlarıyla oy istendi."

"İLK KEZ TÜLBENT"

Ve, demokrasi tarihimizde ilk kez “tülbent” görüyoruz. Anadolu'nun dört bir köşesindeki kadınlar, çeyiz sandıklarından çıkardıkları umutlarını hayallerini “tülbent” halinde “yemeni” halinde “yazma” halinde Meral Akşener'e veriyor."

"İLK KEZ YEMENİ"

"Batman'dan Kayseri'ye Denizli'den Konya'ya Aydın'dan Samsun'a Antalya'dan Zonguldak'a miting kürsüsüne “yemeni” yağıyor.Farklı coğrafyalarda yaşayan, kiminin saçı açık, kiminin kapalı, birbirini hiç tanımayan kadınlar adeta sözleşmişler gibi, ne etnik kökenden bahseden var, ne mezhepten, sadece “yemeni” var."

"AKŞENER'E DESTEK BÜYÜK"

"Neticeyi bilmem.Ama bu ilk kez oluyor. Bana sorarsanız, sessiz çoğunluğun şapkaya da, takkeye de, poşuya da isyanı bu…Yemeni devrimi yaşanıyor." 

kaynak: sözcü/ yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ