Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, Twitter hesabından yaptığı paylaşım sosyal medyayı salladı. Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, akşam saatlerinde gülümseyerek çektiği fotoğrafını Twitter hesabında paylaştı.

‘GÜLÜMSEYİN ÇEKİYORUM’
Özdil, “Gülümseyin çekiyorum :))” notuyla paylaştığı fotoğrafın arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım’ın direk flama adıyla bilinen seçim afişinin olması dikkat çekti. Kısa sürede yüzlerce kişinin paylaştığı fotoğrafı binlerce kişi de beğendi.

Yılmaz Özdil'e PEŞ PEŞE DAVA!..

Eski Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yılmaz Özdil'in hakkında yaptığı "Allah korusun ben Hulusi Akar ile gezmeye gitmem, ne savaşı?" sözlerini mahkemeye taşıdı. Akar, Özdil'in 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

TARIM BAKANI DA 300 BİN LİRALIK DAVA AÇTI!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil hakkında bir dava da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açtı. Özdil, 14 Mart 2019’daki köşe yazısında Tarım Bakanlığı’nın 200 bin ton patates ithal etmesini eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yazısında, patatesin; uzayda, çölde hatta topraksız bile yetişmesine dikkat çeken Özdil, “Dünyanın en bereketli memleketi Türkiye, ithal ediyor” sorusunu sordu ve yazısını, “Elin oğlu uzayda bile tarım yapıyor ama… Böylesini anca biz yetiştiriyoruz yani!” diyerek sonlandırdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazıda kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ederek Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, 300 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ