RTÜK tarafından verilen cezanın ardından Halk TV'den Halk Arenası programı hakkında açıklama yapıldı.

YILMAZ ÖZDİL PROGRAMI

RTÜK, hükümetin tepkisini çeken yayınlara imza atan FOX TV ve Halk TV’ye Yayın Hizmetleri Kanunu’nun “yayın ilkelerini ihlal” maddesinden program durdurma cezası verdi. Halk TV bu haftaki programın yayınlanmayacağını duyurdu.

Halk Tv'den yapılan açıklamada, 'RTÜK tarafından kanalımıza verilen hukuksuz ceza nedeniyle, duyurusunu yaptığımız bu haftaki @ugurdundarsozcu ile Halk Arenası programını iptal ediyoruz. Değerli izleyicilerimize saygıyla duyururuz' ifadeleri kullanıldı.
NELER YAŞANIYOR

sta gazeteci Uğur Dündar'ın Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programı RTÜK tarafından 5 program, Fatih Portakal'ın sunduğu Fox Ana Haber ise 3 programlık yasaklandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fatih Portakal'ı “bilmezsen haddini, millet patlatır enseni” sözleriyle; Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ı da “Kalkacaksın sen bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın, şimdi git yargıda bedelini öde” açıklamasıyla hedef göstermesinin ardından RTÜK harekete geçti.

HALK TV FOX TV’YE HALK ARENASINA AĞIR CEZALAR

Halk TV ve Fox TV için “Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak” gerekçeleriyle ceza kesildi. Halk TV'ye “eleştiri sınırlarını aşmak”, Fox TV'ye de “tarafsızlık ilkesini esas almamak” gerekçesiyle ayrıca cezalar verildi. Böylece Fox TV'ye 1 milyon TL'ye yakın ceza kesilmiş oldu. Fox Ana Haber de 3 gün hiç yayınlanmayacak. Halk TV'ye ise yaklaşık 80 bin TL para cezası verildi. Halk Arenası programının ise 5 kez yayımlanması yasaklandı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ