76919 görüntülenme10 Kasım 2017
Yılmaz Özdil Halk Arenası’nda bombayı patlattı: Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler

SÖZCÜ Gazetesi'ne yönelik algı operasyonuyla başlayan dava için bomba patladı. Yılmaz Özdil, SÖZCÜ'nün imtiyaz sahibi Burak Akbay'a 150 miyon dolar teklif edildiğini açıladı. 

Özdil, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk. Al parayı çekil dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık siz de okuyacak gazete..." dedi.

SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a gazeteyi satması karşılığında 150 miyon dolar teklif edildiğini söyleyen Yılmaz Özdil, “Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyorduk” dedi.

İşte Yılmaz Özdil’in açıklamaları:

SÖZCÜ davasının bu sürece denk gelmesi şaşırtıcı değil. Başta gazetenin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarının ortak paydası Atatürk. Patrona teklif ettim Abdülhamitçi olalım dedim. (Gülüşmeler) Olsaydık plaket veriyorlardı.

SÖZCÜ bütün namusuyla sadece gerçeklerin yanında duran bir gazete. Bu gazetenin başına bunların gelmesinin sebebiAtatürkçü olması…

“İLK DEFA AÇIKLIYORUM 150 MİLYON DOLAR TEKLİF ETTİLER”

Bunu ilk defa açıklıyorum. Biliyorum bundan rahatsız duyacak Burak Akbay. Bizim gazeteyi 150 milyon dolara satın almak istediler. Satmadı. Satmadığı gün biz başımıza bunların geleceğini biliyordu. Al parayı çekil dediler. Burak Akbay gazetesini satsaydı biz yazacak gazete bulamazdık siz de okuyacak gazete…

FEHMİ KORU GELSEYDİ SÖZCÜ VE BURAK AKBAY HAKKINDAKİ DAVA DÜŞECEKTİ

Gökmen’in hapse girmesine sebep olan olay nasıl başladı. FETÖ’cü Fehmi Koru’nun yalanı yüzünden. Yazdığı bir iftira yüzünden. SÖZCÜ’nün sahibi FETÖ’cülerin okulunda yetişmiş dedi. Tanıklar geldi, ama kim gelmedi, FETÖ’cü Koru gelmedi.
O duruşmaya Fehmi Koru gelseydi Burak Akbay hakkındaki dava da düşecekti. Yalanın kaynağı mahkemeye gelmediği için bizim dava sürüyor. Sırf bu dava uzasın diye tebligat yapmadılar, Fehmi de gelmedi.

“BURAK AKBAY 150 MİLYON DOLARI ALIP KEYFİNİ SÜRMEDİĞİ İÇİN…”

SÖZCÜ’ye açılan iftira kampanyasının kökeni FETÖ’cüler. Bu davanın hedefi bizzat AKP. Basın özgürlüğü eksenin de konuşuluyor bu dava. Burak Akbay 150 milyon doları alıp keyfini süreceği yerder halkın haber alma hakkını savunduğu için Bugün ona FETÖ’cü deniyor.

“PARAYI AL ÇEKİL TEKLİFİNİN KABUL ETMEDİ”

Bugünlerde Sabah ve Takvim üzerinde bize bir operasyon var. Hükümetle yargının kucağına bırakıyorlar. SÖZCü yazarları hakkında soruşturma yaptıklarını yandaş gazeteden öğreniyoruz. Bunun hepsinin sebebi ‘parayı al çekil teklifini Burak Akbay’ın kabul etmemesi ve Atatürk çizgisini devam ettirmesidir. Kendisine de teşekkür ederim.

"BU BİR FETÖ OPERASYONUDUR"

Sözcü davası düpedüz FETÖ operasyonudur. Türkiye’nin en etkiliyici gazetesidir. Yandaş gazeteler benzincide bedava verilirken biz gazeteyi boş bastık tiraj uçtu. Genç bir işveren bunu başardı. Nuh ‘un Gemisi gibi toplandık. Yazdığımız yazıyı gazete basıldıktan sonra görüyor patronaj. Bağımsız, gazetecilik dışında faaliyet olmayan bir gazete. TC’nin namuslu yurttaşlarının namuslu gazetesidir.”
Image result for Yılmaz Özdil Halk Arenası’nda bombayı patlattı: Burak Akbay’a SÖZCÜ’yü satması için 150 milyon dolar teklif ettiler
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ