Sözcü yazarı Yılmaz Özdil Twitter'dan bir mesaj gönderdi ve ‘rahat olun, sadece belediyeleri kaybetmişlerdi, bugün itibariyle iktidarı kaybettiler” dedi. Ardından bir tweet daha gönderen Özdil, bu yıl içinde erken seçim olabileceğini duyurdu. Özdil, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tekrarlanacak İstanbul seçimlerini kazanacağını belirterek, Özdil şöyle dedi:

‘İMAMOĞLU KAZANACAK, KASIM 2019’DA ERKEN SEÇİMLE BU İŞ BİTER’
“Her şey çok güzel olacak diyen “güzel adam” öyle bir fark atacak ki… Herkes takvimine not alsın, Kasım 2019'da genel seçim olur, Mart 2020'ye kadar bile dayanamazlar” dedi.

AKP’DE SESLER YÜKSELİYOR

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul ile ilgili kritik kararı verdi. YSK, İstanbul'da seçimlerin yeniden yapılmasına hükmetti. YSK, 7’ye 4 oy çokluğu ile İstanbul seçimlerini iptal etti. Kararın ardından AKP Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan dikkat çeken bir mesaj geldi. AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, YSK'nın tartışmalı kararı ardından hukuk vurgusu yaparak AKP’lilere “Aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir” uyarısında bulundu.

'TUTTUĞUMUZ ORUÇ DA BİZİ KURTARMAYABİLİR'
AKP'li Yeneroğlu, hukuk vurgusu yaparak AKP'lilere “Aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir” uyarısında bulundu. AKP Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Twitter hesabından sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

‘HUKUKUN SESİNİ KISARSANIZ ALLAH DA SİZİN NEFESİNİZİ SIKAR’
“Büyük hukukçu Ebu Hanife’nin ‘mihraptan ve minberden hukukun sesini kısarsanız, Hz. Allah da sizin nefesinizi, iflâhınızı kısar’ ikazı her okuduğumuzda sarsılmamızı sağlıyorsa, hayırlı sahurlar dilerim…. aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir..” mesajını paylaştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ