Genel
10 Ekim 2018 ( 9021 görüntülenme )

Kritik uyarı!.. 'DAHA ZİRVEYİ GÖRMEDİK'

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Türk ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, "Enflasyon rakamlarında daha zirve görülmedi.” ifadelerini kullandı.

TÜİK'in duyurduğu enflasyon rakamlarını yorumlayan Durmuş Yılmaz, son açıklanan rakamların sürpriz olmadığını belirtti. Yılmaz, şunları kaydetti:

'ENFLASYON FAKİR FUKARAYI GÖTÜRÜYOR'

"Bunun böyle olacağı belliydi. Türk Lirası'nın değer kaybetmesinden dolayı, ithal ürünler üzerinde girdi maliyetlerinin artması sonucu enflasyon yükseldi. Enflasyon yine fakirin fukaranın masasından bir şeyler götürdü, götürmeye de devam ediyor. İşlerin buraya geleceği belliyken gerekli adımlar atılmalıydı. Ama her defasında bir eylemde bulunuluyor, fakat, o eylemi sonuçlandırmadan yarı yolda vites değiştiriliyor. Bu yüzden, kendimizi daha yüksek kur, daha yüksek faizle karşı karşıya buluyoruz."


'DAHA ZİRVEYİ GÖRMEDİK'

Enflasyon rakamlarında daha zirvenin görülmediğini aktaran Durmuş Yılmaz, önümüzdeki dönemde rakamların daha da yukarıya çıkabileceğine dikkati çekti. Durmuş Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı,

''ZAMLAR KAPIDA'

"Fiyat oluşumunda bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Kurdaki hareketlilik, piyasayı olumsuz etkiledi ve fiyat belirsizliği ortaya çıkarttı. Hem üretici, hem de tüketici davranışı bozulmuş vaziyette. Bu şekilde devam etmesi, reel sektörü de etkileyecektir. Enflasyonda ise daha zirveyi görmedik. Maalesef üreticiler, maliyet artışlarını tüketiciye yansıtmak zorunda kalacaklar. Enflasyon daha yukarılara da çıkabilir. Türk ekonomisin temel meselelerinde herhangi bir düzelme yok. Bu anlamda alınan herhangi bir tedbir de yok maalesef."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ