11039 görüntülenme06 Eylül 2020
Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde Atatürk'ü anmadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sert tepki göstererek, “Atatürk’ü anmayan, adını söylemeye cesaret edemeyenlere yazıklar olsun” dedi.

İŞGALDEN KURUTULUŞ VAR ATATÜRK YOK
Akın, Gönen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenlerine katıldı. Törene katılmayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın okunan mesajı, Ahmet Akın’ın tepkisini çekti. Tören konuşmasında tepkisini dile getiren Ahmet Akın, şunları söyledi:

‘ATATÜRK’E HER ZAMAN MİNNET BORÇLUYUZ’

“Kuvayı Milliye’nin başşehrinin evlatlarıyız. Onun için konuşmalarımızda, mesajlarımızda Ulu Önder Atatürk’ü anmayan adını söylemeye cesaret edemeyenlere yazıklar olsun. Bu ülkede kim olursanız olun önce oturduğunuz koltuğun haddini bilin. Oturduğunuz koltuğun babanızın malı olmadığını bilin. Bugün bile bazı mesajlarda Atatürk’ün Ulu Önderin ismini söylemeye çekinmek bile gitmenin alametidir. Çünkü Atatürk bu toprakları bize emanet etti.”

‘OTURDUĞUNUZ KOLTUKLAR BABANIZIN KOLTUKLARI DEĞİL’
“ Kuvayı Milliyenin başşehrinin evladı olarak bu başşehre yakışır şekilde hareket edip mesaj göndermemiz gerekir. Onun için ne olursan ol, istersen Büyükşehir Belediye Başkanı ol, ama yazdığın mesajda Atatürk'ü unutma! Çok ayıp! Olmadı Başkan, yakışmadı! Büyükşehir Belediye Başkanımıza yakışmadı! Büyükşehir Belediye Başkanın mesajında Atatürk'ün adı yok! Olmaz!”

BELEDİYE BAŞKANI NE DEDİ
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümünde, SMS ve sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajlarda şöyle dedi:

‘’ECDADIMIZ, ŞEHİTLERİMİZ GAZİLERİMİZ’

-Modern, güçlü ve büyük Türkiye'nin Cumhuriyet ile taçlandırılacağı süreçte bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan Balıkesirlilerin işgalci güçlere karşı destanlar yazdığı 6 Eylül Kurtuluş Günümüzün 98. Yıldönümü kutlu olsun. -Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümünü kutluyorum. Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla esareti kabul etmeyen bir milleti yenecek hiçbir güç yoktur.Bize bu ruhu miras bırakan ecdadımızı,aziz şehitlerimizi,gazilerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum.

‘BALIKESİR’E İSTİKLAL MADALYASI’
-Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümününü coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda emek ve katkısı olan şehrimiz Batı Cephesi'nin İstiklal Madalyalı şehri olmayı fazlasıyla hak etmektedir. Hep birlikte inşallah Balıkesir'imize İstiklal Madalyasını kazandıracağız.”

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ