CHP’nin hazırladığı ve parti örgütü ile medya kuruluşlarına gönderilen broşürde bilgi, belge ve sorular yer aldı. Broşürde Tamince hakkında hazırlanan polis raporunda 150 milyon TL himmet parası topladığı bilgisi verilirken, 17-25 Aralık sonrası Gülen’le görüştüğü belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ‘Fettah Tamince’yi kim koruyor?’ başlıklı broşür hazırlandı. Broşürde FETÖ ile olan ilişkisine karşın Tamince’nin korunduğuna işaret edilerek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu konuda yönelttiği sorulara yer veriliyor.

FETTAH TAMİNCE’Yİ KİM KORUYOR

CHP Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan broşür bütün medya kuruluşları ve parti örgütlerine dağıtılacak. Söz konusu broşürün ilk sayfasında “Fettah Tamince’yi kim koruyor?” sorusu yer alırken, sayfanın başında FETÖ lideri Fetullah Gülen’in fotoğrafı sayfanın altında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tamince’nin birlikte fotoğrafına yer veriliyor.

‘RAPORLARDA VAR’

Broşürde FETÖ’nün mali, eğitim, medya ve sivil toplum ayağında at koşturan TUSKON üyesi olan Tamince’nin, 17-25 Aralık’tan sonra Zaman gazetesinin yüzde 10’unu satın aldığı belirtildi. Broşürde Tamince hakkında Maliye Bakanlığı’na bağlı MASAK tarafından 150 milyon TL tutarında himmet parası topladığı polis raporlarıyla ortaya çıktığı ifade edildi.

Ayrıca 17-25 Aralık’tan sonra Tamince’nin Pensilvanya’ya giderek Gülen’le görüştüğü de vurgulanarak, “Fettah Tamince’ye kimse yaklaşamıyor. Üzerinde gölge dahi olmayan Fettah Tamince el üstünde tutuluyor” denildi.

KILIÇDAROĞLU: ‘ÖRGÜTÜN BİR NUMARALI SİYASİ AYAĞI ERDOĞAN’DIR’

Broşürün üçüncü sayfasında “Kim koruyor bu Fettah Tamince’yi?” sorusu altında Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ terör örgütünün bir numaralı siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dava açsın ispat edeceğim demiştim. Tazminat davası açıldı ama bize ispat hakkı verilmedi. Benim kitabımda zalimin karşısında eğilmek yoktur. Bugün parası olan, arkası ya da dayısı olan FETÖ’cüler dışarı çıkıyor. Masum olanlar, askeri öğrenciler, garibanlar, fakir fukara olanlar hapiste. Onları içeri alıyor da bu beyefendiye, Fettah Tamince’ye kimse dokunamıyor” açıklaması yer aldı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ