Politika
10 Temmuz 2019 ( 1296 görüntülenme )

YILDIZ'IN DOSYASI KAPATILDI, TEPKİ GÖSTERENLERE DAVA'


NURETTİN YILDIZ'IN DOSYASI DÜŞÜRÜLDÜ: DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜYMÜŞ..., 
Nurettin Yıldız'ın "6 yaşındaki çocuk evlenebilir" sözlerine tepki gösteren gazeteci Zafer Arapkirli hakkında “Hakaret” ettiği iddiasıyla dava açıldı. “6 yaşında çocukla enlenebilir’ başlıklı videoda kayıtlı konuşma metni ile ilgili olarak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan soruşturmada Nurettin Yıldız hakkında kovuşturmaya yer yoktur kararı verildiği öğrenildi.

YILDIZ'a TEPKİ GÖSTEREN GAZETECİYE DAVA AÇILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, soruşturmanın Nurettin Yıldız'ın şikayeti üzerine başlatıldığı ifade edilerek, Zafer Arapkirli'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşıma yer verildi.

YILDIZ’A TEPKİ: ‘EVİNE GİTTİĞİNDE KARININ KIZIN YÜZÜNE NASIL BAKIYORSUN’

İddianamede, Zafer Arapkirli'nin Nurettin Yıldız'a yönelik “Evinize gittiğinizde karınızın, kızınızın suratına nasıl bakıyorsunuz? Bunu mu savunuyorsunuz? Bu lafların altına imza atıp yayınlasın burada… Utanmıyorlarsa! Kepazeliği ahlaksızlığı nasıl savunuyorsun. Bu aşağılık pisliklere kimse dur demeyecek mi?” şeklinde paylaşım yaptığı vurgulandı.

ARAPKİRLİ: ‘BİR KIZ BABASI OLARAK ONUN LAFINA TEPKİGÖSTERDİM’…

”Zafer Arapkirli'nin de ifadesinde Twitter hesabının kendisine ait olduğunu söylediği belirtildi. İfadesinde, Nurettin Yıldız'ı tanımadığını belirten Zafer Arapkirli, söz konusu paylaşımı Nurettin Yıldız'ın açıklamalarını gördükten sonra duyarlı bir vatandaş ve bir kız babası olarak tepki göstermek için yaptığını bu şekilde bir serzenişte bulunduğunu, şahsi bir hakaretinin olmadığını vurguladı.Davanın ilk duruşması yarın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ