Politika
12 Haziran 2019 ( 700 görüntülenme )

Yıldırım: ‘TÜRKİYE, KRALLAR ÜLKESİ DEĞİL, KURALLAR ÜLKESİDİR’

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Türkiye'nin krallar değil kurallar ülkesi olduğunu belirterek, "Türkiye, hukuk devletidir. Hukuk devleti içerisinde herkes, külfet ve nimet dengesini gözeterek tabii ki işini yapacak. Buna hiçbir mani hal yok. Ama el çabukluğunu marifet yaparsanız, buna da müsaade etmeyiz" dedi.

Yıldırım, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi binasının açılışı töreninde, İstanbul Havalimanı'na geldiğinde, yaşadığı zorlukların film şeridi gibi gözlerinin önünden geçtiğini söyledi. Herkesin hakkına razı olması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, taksicilere şöyle seslendi:

‘TÜRKİYE, KRALLAR ÜLKESİ DEĞİL, KURALLAR ÜLKESİDİR’


"Hakkını razı olmadın mı kargaşa, kaos ve anlaşmazlık çıkar. Siz hakkınıza sahip çıktınız. Haklı davanızın peşine düştünüz ve sonunda da mutlu oldunuz. Hiçbir teşebbüsün, hiçbir girişimcinin önünü kesmek gibi bir niyetimiz yok. Ama Türkiye, krallar ülkesi değil, kurallar ülkesidir. Türkiye, hukuk devletidir. “

'KILIĞINIZI, FAÇANIZI DÜZELTİN'


Hukuk devleti içerisinde herkes, külfet ve nimet dengesini gözeterek tabii ki, işini yapacak. Buna hiçbir mani hal yok. Ama el çabukluğu marifet yaparsanız, buna da müsaade etmeyiz. Onun için değerli kardeşlerim, size de düşen görev var. Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER, kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz.”

‘ARABALARINIZI DAHA FİYAKALI YAPIN’


“ Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre, arabalar aynı olacak ve böylece vitrinimizi yeniden gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın. Hiç merak etmeyin, İstanbul 15 milyon sakiniyle, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, emeklisiyle çalışanıyla büyük bir ailedir. İstanbul bizim ortak geleceğimizdir. Ortak geleceğimiz için birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz". DİYEREK TAKİSLERİ UYARDI.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ