1062 görüntülenme22 Mart 2019
AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım yerel seçim çalışmaları kapsamında katıldığı organizasyonda nevruzu Kürtçe sözlerde kutladı. Yıldırım, ayrıca etkinliğe katılanlardan oy istedi ve projelerini anlattı.

Bugün konuyla ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, " Şimdi Kürt kardeşlerim demeye başladılar. Kürtler bize oy verir demeye başladılar. Hani bizim oylar haramdı, ne oldu? Hani biz defolup gidiyorduk? Hani biz teröristtik? Ne oldu? Seçim yaklaştı, anketler kötü." Diyerek AKP’yi eleştirdi.

Hakkari'de düzenlenen Nevruz kutlamalarına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "AKP'ye verecek tek bir oyumuz yok, oyumuzun yolu demokrasidir, barıştır" diye konuştu. Temelli'nin konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘ŞİMDİ OY İSTİYORLAR, HANİ TERÖRİSTTİK BİZ’

“Siyaseten tükenmişler. Artık siyaset yapamaz hale gelmişler. Kürtlere bunca nefretten sonra baktılar sonuçlar kötü, Kürt kardeşlerim demeye başladılar. Kürtler bize oy verir demeye başladılar. Hani bizim oylar haramdı, ne oldu? Hani biz defolup gidiyorduk? Hani biz teröristtik? Ne oldu? Seçim yaklaştı, anketler kötü.”

‘AKP’YE VERİLECEK OYUMUZ YOK’

“ Şimdi inanıyorlarmış ki HDP'liler, Kürtler, HDP'ye oy verenler, onlara oy verecekmiş! Bak, buradan sesleniyorum. Bizim oylarımız anamızın ak sütü kadar helaldir, helal! Bu helal oyların gideceği yer bellidir. Bu helal oylar HDP'ye gidecektir, demokrasiye, barışa gidecektir. Bu oylar yolunu şaşırmaz. Bu oylar rotasından çıkmaz. Bu oyların yolu özgürlük yoldur, demokrasi yoludur, barış yoludur” diyerek izlenen yerel seçim politikalarını eleştirdi.

BİNALİ YILDIRIM’DAN KÜRTÇE AÇILIM

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım yerel seçim çalışmaları kapsamında katıldığı organizasyonda nevruzu Kürtçe sözlerde kutladı. Yıldırım, ayrıca etkinliğe katılanlardan oy istedi ve projelerini anlattı.

Yıldırım: 'HDP'NİN OYLARINA TALİBİM'

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, özel bir televizyonun canlı yayına katıldı. Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, soruları yanıtlıyor…Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları;

‘HDP SEÇMENİN OYLARINA TALİBİM’

“Bir kere HDP ve Kürt seçmenler ayırt edilmeli. Kürtlerin sanki oyunun tamamına HDP sahipmiş gibi konuşmayacağız. Biz Güneydoğu'daki bazı illerde birinci ve ikinci partiyiz. Kürt seçmenden HDP dışında en çok oyu alan parti AK Parti'dir dolayısıyla bazı kürt vatandaşlarımız HDP'ye oy veriyor.

HDP'ye oy veren Kürt seçmenden de oy alacağım. Onun da İstanbul'un geleceği için düşünceleri var. Her şeyden önce HDP aday göstermedi onları bağlayacak bir aday da yok. Ben İstanbulluların tamamının adayıyım.” Diyerek HDP seçmeniyle bir sorununun olmadığını açıkladı.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ