Politika
14 Mart 2019 ( 325 görüntülenme )

Yıldırım: 'EN BÜYÜK FİLM PLATOSU GELİYOR'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan Arnavutköy Şehir Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi açılışını yaptı.

Açılış Programında konuşan Yıldırım "Arnavutköy çok şanslı, geleceği parlak bir ilçemiz. Arnavutköy'e Türkiye'nin en büyük film platosunu kuruyoruz. Dünyanın dört bir yanında seyredilen Türk dizileri Arnavutköy'de çekilecek. " dedi. Yıldırım’ın projeleri şöyle sıralanıyor;

‘FİLM PLATOSU KURACAĞIZ, YERLİ DİZİLER ÇEKİLECEK'

"Arnavutköy'e metrolar gelecek. Metroyla havalimanına, Halkalı'ya, Gayrettepe'ye gidilecek. Ayrıca Arnavutköy içinde de toplu taşıma geliştirilecek. Arnavutköy'e Türkiye'nin en büyük film platosunu kuruyoruz. Dünyanın dört bir yanında seyredilen Türk dizileri Arnavutköy'de çekilecek. 4 bin gencimiz orada iş, aş imkanı olacak. Hayırlı uğurlu olsun.

'GIDA ÜSSÜ KURACAĞIZ, YENİ BAŞTAN DÜZENLEYECEĞİZ’

“ Ayrıca buraya bir gıda üssünü de kuracağız. Avrupa Yakası'nın gıda üssü de Arnavutköy'de olacak. Karaburun Sahili'ni yeni baştan düzenleyeceğiz. Orayı pırıl pırıl hizmetinize açacağız. Buradan Marmara'ya uzanan 2 tane yeşil vadi koridorla Arnavutköy'ü, yeşili maviyle buluşturacağız. İnsanlar gelişen, büyüyen güzelleşen Arnavutköy'ü görmek için gelecekler. Her şey çok daha güzel olacak.

Yeter ki birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozalım. Hep beraber 31 Mart'ta plan kuranların planlarını başlarına yıkalım." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Arnavutköy Şehir Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi açılışı yapıldı. Yıldırım, yeni açılan kütüphane ve millet kıraathanesini gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Ayrıca Yıldırım, AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşti.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ