650 görüntülenme21 Mart 2019
AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım yerel seçim çalışmaları kapsamında katıldığı organizasyonda nevruzu Kürtçe sözlerde kutladı. Yıldırım, ayrıca etkinliğe katılanlardan oy istedi ve projelerini anlattı.

Yıldırım: 'HDP'NİN OYLARINA TALİBİM'

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, özel bir televizyonun canlı yayına katıldı. Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, soruları yanıtlıyor…Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları;

‘HDP SEÇMENİN OYLARINA TALİBİM’

“Bir kere HDP ve Kürt seçmenler ayırt edilmeli. Kürtlerin sanki oyunun tamamına HDP sahipmiş gibi konuşmayacağız. Biz Güneydoğu'daki bazı illerde birinci ve ikinci partiyiz. Kürt seçmenden HDP dışında en çok oyu alan parti AK Parti'dir dolayısıyla bazı kürt vatandaşlarımız HDP'ye oy veriyor.

HDP'ye oy veren Kürt seçmenden de oy alacağım. Onun da İstanbul'un geleceği için düşünceleri var. Her şeyden önce HDP aday göstermedi onları bağlayacak bir aday da yok. Ben İstanbulluların tamamının adayıyım.” Diyerek HDP seçmeniyle bir sorununun olmadığını açıkladı.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ