Politika
07 Haziran 2019 ( 42 görüntülenme )

Yıldırım'dan DİYARBAKIR AÇILIMI!..

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçime sayılı günler kala Diyarbakır’a geldi. “Kürtlerin desteğini istemeye” geldiğini söyleyen Yıldırım’ın “Kürdistan” ifadesi kullanması dikkat çekti.

GÖNÜL ALMA ZİYARETİ


İstanbul’daki Kürt oylarının 23 Haziran seçimlerinin sonucunu etkileyeceğinin konuşulduğu bugünlerde Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım Diyarbakır’a ziyaret gerçekleştirdi. Yıldırım’ın ziyareti, İstanbul seçimlerinde Kürtlerin desteğine olan ihtiyaç ve 31 Mart seçimi öncesi siyasetçilerin kullandığı sert üsluba karşılık gönül alma gezisi olarak değerlendirildi.

KÜRDİSTAN VE LAZİSTAN İFADELERİ

Bu ülke üzerinde, operasyon yapmaya kalkanlara prim vermediklerini söyleyen Yıldırım, konuşmasında sürpriz bir şekilde "Kürdistan” ifadesi kullandı. Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu'nun her tarafından temsilci vardı. Bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara, bizim kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz ” dedi.

Kaynak: DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ