MHP'li Yalçın 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İstanbul'a mitili atmak demek, İstanbul'un gündemine mitili atmak demektir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır" dedi. MHP teşkilatlarının tam manasıyla mitili İstanbul'a attığını, adeta İstanbul'a karargah kurduğunu belirten Yalçın, açıklamasını şöyle tamamladı:

İSTANBUL'A MİTİLİ ATTIK’

"İstanbul'a mitili atmak demek, İstanbul'un gündemine mitili atmak demektir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır. İstanbul programı çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız, şehirdeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir."

Yıldırım: 'BAHÇELİ MİTİLİ ATTI, BİR SIKINTI YOK'

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında İSTOÇ esnafıyla buluşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün attığı tweetleri hatırlatması üzerine, şu cevabı verdi;

‘BAHÇELİ MİTİLİ ATTI, DİĞER KONULARDAN BİR ZARAR GELMEZ’

“Sayın Bahçeli mitili İstanbul’a attı. 23’üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için tüm teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar. Onun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez” ifadesini kullandı.

BAHÇELİ’ KARŞIYIZ DEMİŞTİ’

AKP'nin İstanbul adayı Yıldırım'ın 'Kürdistan' açıklamalarının ardından sessiz kalması dikkat çeken Devlet Bahçeli'den günler sonra açıklama geldi.Twitter'dan açıklamada bulunan Bahçeli, şu mesajı vermişti;


‘MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKET BUNA KARŞIDIR’

"Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır. Sözümüzden dönmedik, sevdamızdan ödün vermedik, özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik. Dünden bugüne duruşumuz aynıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ